Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Drogbruk Kalisz uległ Polonii Warszawa

MKS Drogbruk Kalisz przegrał z Polonią Warszawa
MKS Drogbruk Kalisz przegrał z Polonią Warszawa Andrzej Kurzyński (c)
Niespodziewanej porażki doznali koszykarze MKS Drogbruk Kalisz. W sobotę we własnej hali wyraźnie ulegli Polonii Warszawa 83:73. Był to najsłabszy jak dotąd mecz w tym sezonie.

Jeszcze niedawno MKS Drogbruk Kalisz rywalizował z Polonią w turniejach o awans do II ligi. Wówczas kaliszanie byli górą. Teraz również liczyli na zwycięstwo nad ekipą Czarnych Koszul. Ale już pierwsze minuty pokazały, że nie będzie to łatwe. W pierwszej kwarcie MKS Drogbruk Kalisz przegrywał nawet 11:18. Później kaliszanie zdołali jednak odpowiedzieć serią 12:0 i ostatecznie wygrali pierwszą kwartę 30:27. Kolejne trzy należały już jednak do polonistów, w szeregach których większość zawodników, z wyjątkiem jednego, to jeszcze juniorzy.

Kaliszanie zagrali przede wszystkim słabo w obronie, co przy kiepskiej skuteczności w ataku ostatecznie przełożyło się na końcową porażkę.

- Od początku w zespole było złe nastawienie. Większość była przekonana, że jesteśmy lepszą drużyną. Osobiście obawiam się takich meczy, zwłaszcza po wcześniejszych pewnych zwycięstwach. Dla nas każdy mecz powinien być wojną o wszystko. Taka przegrana może nas jednak tylko mobilizować.

W następnej kolejce MKS Drogruk Kalisz czeka wyjazdowe spotkanie z GTK Gdynia.

MKS Drogbruk Kalisz - Polonia Warszawa 73:83 (30:27, 19:24, 10:12, 14:20)

MKS Drogbruk Kalisz: Jakub Szymczak 10, Przemysław Galewski 2, Jakub Kołodziej 2, Łukasz Wojciechowski 7, Marcin Pławucki 12, Artur Mrówczyński 19, Kamil Sierański 11, Tomasz Zyber 10, Jakub Kowalski

Polonia Warszawa: Igor Jagiełło 6, Marek Popiołek 13, Jakub Pawlak 16, Paweł Sieradzki 11, Przemysław Słoniewski 3, Jakub Pietkiewicz 7, Daniel Nieporęcki 23, Filip Kober 4, Łukasz Fronc.