MKS Drogbruk Kalisz wciąż bez formy. Czwarta porażka z rzędu

MKS Kalisz - Sudety Jelenia Góra
MKS Kalisz - Sudety Jelenia Góra Jarosław Jasiukiewicz
Koszykarze MKS Drogbruk Kalisz wciąż są bez formy. W sobotę doznali czwartej porażki z rzędu. Tym razem kaliski drugoligowiec musiał uznać wyższość Sudetów Jelenia Góra.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Sudetów 6:0. Na trzy i pół minuty przed końcem pierwszej odsłony kaliszanie przegrywali już 19:9. Końcówka należała jednak do podopiecznych Piotra Czaski, którzy po serii trzech rzutów z rzędu za trzy punkty ostatecznie doprowadzili do remisu 22:22. Druga kwarta była bardziej wyrównana i zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Sudetów.

Po zmianie stron kaliszanie nie grali już tak skutecznie na obwodzie. Do tego nie byli w stanie poradzić sobie w strefie podkoszowej przegrywając zdecydowanie walkę pod tablicami, co pokazują statystyki. W całym spotkaniu rywale 48 razy zbierali piłkę spod kosza, a kaliszanie jedynie 26...

Kluczowa okazała się trzecia kwarta. przegrana przez MKS Drogbruk Kalisz 13:20. Gospodarze wygrali także czwartą część spotkania.

W meczu z Sudetami zadebiutował nowy rozgrywający MKS-u Mikołaj Serbakowski, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił. W niespełna 11 minut oddał cztery niecelne rzuty. Czterokrotnie zbierał piłkę.

- W spotkaniu z Sudetami nie zagrał Błażej Rabe, który kilka dni temu poinformował klub, że nie zagra już w tym sezonie. Jako powód podał problemy z kontuzjami. Obecnie poszukujemy gracza, który mógłby zastąpić Błażeja. Okienko transferowe jest "otwarte" do 15 stycznia - mówi Jarosław Jasiukiewicz z MKS Drogbruk Kalisz.

Już we wtorek, 6 stycznia o godz. 18:00 MKS Drogbruk Kalisz zagra kolejne spotkanie. Tym razem w hali Kalisz Arena kaliszanie podejmować będą dziewiąty zespół obecnych rozgrywek II ligi grupy D Rawię Rawicz

KS Sudety Jelenia Góra - MKS Drogbruk Kalisz 79:68 (22:22, 16:15, 20:13, 21:18)

MKS Drogbruk: Galewski 20, Murza 13, Piros 10, Wojciechowski 9, Kołodziej 8, Szymczak 6, Sierański 2
Sudety: Niesobski 31,Wilusz 18, Minciel 16, Raczek 10, Wojjciul 2, Taraszkiewicz 2, Drąg 0, Czekański 0