MKS Kalisz przegrał z Viretem CMC Zawiercie

AND
MKS Kalisz - Viret CMC Zawiercie
MKS Kalisz - Viret CMC Zawiercie Andrzej Kurzyński
MKS Kalisz przegrał przed własną publicznością z Viretem CMC Zawiercie 29:31 (19:14). O wszystkim przesądziła fatalna druga połowa w wykonaniu kaliszan. Po trzech kolejkach kaliskim pierwszoligowiec zajmuje dopiero dziewiątą lokatę.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po pierwszych pięciu minutach spotkania w hali Kalisz Arena ekipa z Zawiercia prowadziła 3:0. MKS Kalisz szybko zdołał jednak wyrównać, a w trzynastej minucie wyszedł na prowadzenie 6:5. Ostatecznie kaliszanie wygrali pierwszą odsłonę 19:14, głównie za sprawą dobrze spisującego się w tej części gry duetu Filip Surosz - Grzegorz Celek.

Po zmianie stron kaliszanie szybko roztrwonili przewagę. O wszystkim rozstrzygnęła końcówka. Na siedem minut przed końcową syreną Viret doprowadził do remisu 25:25, a chwilę później prowadził już dwiema bramkami i ostatecznie nie oddał już zwycięstwa.

Do wygranej gości w dużej mierze przyczynił się Mariusz Kuśmierczyk, który przez poprzednie dwa sezony bronił barw MKS-u i był jego najlepszym strzelcem. Przed sezonem zdecydował się jednak na przeprowadzkę na Śląsk. .

- Zrobiło mi się aż gorąco, kiedy wchodziłem na halę. Cieszę się, że wygraliśmy, chociaż łatwo nie było - przyznał po meczu rozgrywający Viretu.

Rozczarowania postawą swoich podopiecznych nie krył natomiast Matusz Różański, szkoleniowiec MKS-u

- Przegraliśmy tylko dzięki sobie. To nie jest tak, że przeciwnik jest dużo lepszy. To my popełniamy dużo niewymuszonych błędów. Przegraliśmy całym zespołem,ale niektórzy byli dzisiaj na parkiecie nieobecni, albo w innej bajce. Końcówkę zagraliśmy jak jacyś młodzicy. nieprzemyślane sytuacje rzutowe, błędy w obronie. Musimy jeszcze długo popracować nad tym, aby to wyeliminować - mówił trener MKS Kalisz.

MKS Kalisz - Viret CMC Zawiercie 29:31 (19:14)

MKS: Jarosz, Trojański - Celek 7, Gomółka 6, Surosz 5, Krzywda 3, Adamczak 3, Strzebiecki 2, Nowakowski 2, Wawrzyniak 1, Salamon, Sieg, Adamski, Krupa.

Viret: Kot, Ratuszniak - Kuśmierczyk 8, Kapral 7, Zagała Sergiusz 6, Biernacki 5, Zagała Igor 1, Komalski 1, Nowak 1, Fugiel, Kijowski.