MKS Kalisz przegrał z Wybrzeżem u Gdańsk i odpadł z Pucharu Polski [FOTO]

Wybrzeże Gdańsk - MKS Kalisz
Wybrzeże Gdańsk - MKS Kalisz Karina Zachara
Wybrzeże Gdańsk łatwo rozprawiło się z ekipą MKS Kalisz w meczu 1/8 finału Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. Tym samym kaliszanie zakończyli przygodę z tymi rozgrywkami.

Wybrzeże Gdańsk prowadzone przez trenerów Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego od początku meczu grało spokojnie i stopniowo powiększało przewagę. Po 16 minutach gry zespół z PGNiG Superligi prowadził z kaliskim pierwszoligowcem 10:3. MKS próbował odrabiać straty. Za sprawą dobrze spisującego się Łukasza Siega, byłego zawodnika Wybrzeża oraz Artura Bożka kaliszanie zmniejszyli dystans do zaledwie trzech bramek. W końcówce pierwszej części zawodnicy Wybrzeża ponownie zaczęli budować przewagę. Na początku drugiej połowy gdańszczanie zdobyli siedem bramek z rzędu i objęli wysokie prowadzenie 25:13. MKS Kalisz odpadł z dalszej rywalizacji, a Wybrzeże awansowało do ćwierćfinału i czeka na losowanie, aby poznać kolejnego rywala.

Wybrzeże Gdańsk - MKS Kalisz 35:20 (18:12)

Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski - Rogulski 5, Prymlewicz 5, Kondratiuk 5, Wróbel 4, Oliveira 4, Niewrzawa 4, Kornecki 3, Skwierawski 3, Podobas 2

MKS Kalisz: Jarosz, Marciniak - Sieg 6, Jaszka 4, Bożek 3, Rosiek 2, Książek 2, Mosiołek 1, Misiejuk 1, Galewski 1 oraz Piosik, Czerwiński, Klopsteg.