MKS Kalisz uległ Czarnym Rząśnia [ZDJĘCIA]

AND
MKS Kalisz - Czarni Wirex Rząśnia
MKS Kalisz - Czarni Wirex Rząśnia Andrzej Kurzyński
Siatkarze MKS Kalisz po pięciosetowym boju ulegli Czarnym Rząśnia w swoim drugim meczu turnieju półfinałowego, którego stawką jest do turnieju finałowego o wejście do I ligi. Kolejny raz sprawdziło się stare siatkarskie powiedzenie, "kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 3:2”.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla kaliszan. Pierwszego seta MKS Kalisz wygrał do 21. W drugiej odsłonie również okazali się lepsi gospodarze turnieju, którzy wygrali do 24. Wszystko posypało się w trzeciej partii Czarni szybko objęli kilku punktowe prowadzenie i ostatecznie wygrali do 16. MKS Kalisz mógł jednak rozstrzygnąć losy spotkania w czwartym secie. Kaliszanie prowadzili 24:20 i ostatecznie przegrali na przewagi 31:33... Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku. MKS prowadził jeszcze 9:8, ale chwilę później było już 12:9 dla Czarnych. Podopieczni Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka zniwelowali przewagę rywali do jednego punktu na 11:12, ale było to wszystko na co było ich tego dnia stać. Ostatecznie MKS Kalisz uległ Czarnym Rząśnia 11:15 i w całym meczu 2:3.

O tym, kto awansuje do finału zdecydują niedzielne mecze. MKS Kalisz zmierzy się z nieliczącym się już w stawce Huraganem Wołomin. Początek meczu w hali przy ulicy Łódzkiej o godz. 13.00.

MKS Kalisz - Czarni Wirex Rząśnia 2:3 (25:21, 26:24, 16:25, 31:33, 11:15)
MKS: Wagner, Porada Janiak, Ozdwoski, Lipa, Łazarowicz, Ledwoń (libero), Lenartowicz, Telega, Skadłubowicz
Czarni Wirex: Sikorski, Matejczyk, Narowski, Frankowski, Rohnka, Konieczny, Mikołajczyk (libero), Koźmiński, Ignaciuk, Herman