MKS Kalisz wygrał pierwszy mecz turnieju półfinałowego o awans do I ligi [ZDJĘCIA]

Mecz MKS Kalisz - UKS Centrum Augustów
Mecz MKS Kalisz - UKS Centrum Augustów Andrzej Kurzyński
Siatkarze MKS Kalisz wygrali swój pierwszy mecz turnieju półfinałowego rozgrywanego w hali OSRiR przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Podopieczni Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka po pięciosetowej walce pokonali zespół UKS Centrum Augustów 3:2

Pierwszy set zaczął się po myśli gospodarzy. Siatkarze MKS Kalisz szybko wypracowali sobie kilku punktową przewagę. Przy stanie 20:13 coś się jednak zacięło. Goście z Augustowa zaczęli odrabiać straty, ale końcówka seta należała jednak do kaliszan, którzy wygrali 25:22.

W drugim secie to jednak zespół za Augustowa nadawał ton rywalizacji. Rywale szybko objęli prowadzenie i ostatecznie wygrał tę partię do 19. Trzeci set to także wygrana augustowian do 21. W czwartym secie drugi zespół grupy 4 II ligi nie wykorzystał dwóch piłek meczowych i losy spotkania rozstrzygnęły się w tie-breaku. Więcej zimnej krwi zachowali kaliszanie, którzy ostatecznie wygrali 15:11 i całe spotkanie 3:2.

W drugim piątkowym meczu siatkarze Czarnych Wirexu Rząśnia pewnie pokonali MUKS Huragan Wołomin 3:0 (25:19, 25:21, 25:20).

MKS Kalisz - UKS Centrum Augustów 3:2 (25:22, 19:25, 21:25, 27:25, 15:11)
MKS: Wagner, Porada Janiak, Ozdwoski, Lipa, Łazarowicz, Ledwoń (libero), Lenartowicz, Telega, Skadłubowicz
UKS Centrum: Tomczak, Szlejter, Ostaszyk, Wasilewski, Iwanowicz, Leik, Bonisławski (libero), Sapiński, Ostaszewski, Matyśniak, Karniłowicz