Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Kalisz znokautował Olimpię Piekary Śląskie

MKS Kalisz rozgromił Olimpię Piekary Śląskie
MKS Kalisz rozgromił Olimpię Piekary Śląskie Andrzej KUrzyński (c)
Piłkarze ręczni MKS Kalisz zagrali w sobotę jeden z najlepszych meczów. Klub z kolebki szczypiorniaka znokautował Olimpię Piekary Śląskie aż 39:23. Kaliszanie umocnili się na czwartym miejscu w tabeli.

Wydawać się mogło, że rywalizacja sąsiadów z ligowej tabeli będzie zacięta, a kibice zobaczą emocjonujące widowisko. Tymczasem był to wieczór jednego aktora. Szczypiorniści MKS Kalisz mimo problemów kadrowych spowodowanych kontuzjami, wręcz znokautowali rywali ze Śląska. Kaliszanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 5:0. Rywale zdołali odpowiedzieć celnym trafieniem dopiero w ósmej minucie spotkania. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną MKS Kalisz 20:9. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Kaliszanie nadal nie odpuszczali i ostatecznie rozgromili Olimpię aż szesnastoma bramkami.

W szeregach MKS Kalisz bardzo dobrze spisywał się na rozegraniu Tomasz Fugiel, który dostał szansę gry od pierwszych minut. Z kolei kaliską bramkę wręcz zamurował Tymon Trojański, który w obliczu kontuzji Mikołaja Krekory musiał bronić przez pełne 60 minut.

- Cieszę się, że wygraliśmy i pokazaliśmy charakter, mimo kontuzji - powiedział po meczu Tymon Trojański.

- Szykowaliśmy szczyt formy na koniec ligi. Ciężko pracowaliśmy i to owocuje - podkreśla Bruno Budrewicz, trener MKS Kalisz. - Czekaliśmy na mecze z czołówką tabeli, żeby pokazać, że jesteśmy naprawdę mocni. Cieszymy się z kolejnych punktów. Nadal jesteśmy niepokonani w Kalisz Arenie. Wydaje się, że wygraliśmy łatwo, ale Olimpia należy do czołowych drużyn I ligi.

W następnej kolejce MKS Kalisz czeka w Zawierciu mecz z wiceliderem obecnych rozgrywek.

MKS Kalisz - Olimpia Piekary Ślaskie 39:23 (20:9)

MKS: Trojański - Bożek 8, Fugiel 7, Kuśmierczyk 6, Nowakowski 5, Krzywda 4, Celek 3, Gomółka 3, Klara 2, Salamon 1, Kobusiński, Adamski.

Olimpia: Kicki, Kowalczyk, Zemelka - Cieniek 7, Włoka 5, Parzonka 4, Kempys 2, Rosół 2, Kurzawa 1, Chojniak 1, Danysz 1, Tatz, Smolin, Kurełek, Ogórek, Wicki.