MKS Kalisz znów przegrał z Vive Kielce różnicą 16 bramek [FOTO]

Vive Kielce - MKS Kalisz 37:21
Vive Kielce - MKS Kalisz 37:21 Dawid Łukasik
Mistrzowie Polski nie dali najmniejszych szans kaliszanom i przed przerwą reprezentacyjną zrobili sobie strzelecki trening. MKS Kalisz przegrał w Kielcach 21:37. Zdjęcia dostaliśmy od kaliskich kibiców.

Mecz Vice Kielce - MKS Kalisz miał się według terminarza odbyć w styczniu, ale ze względu na mistrzostwa Europy i grę w tej imprezie kilku kieleckich zawodników, spotkania zostało przyspieszone. W kieleckim zespole nie zagrali kontuzjowani Dean Bombac i Filip Ivić oraz Karol Bielecki, który dostał wolne.

Niewiele to pomogło kaliszanom, którzy – podobnie jak gospodaerze – rozgrywali trzeci mecz w ciągu tygodnia. Już w 14 minucie miejscowi wygrywali 10:3. Potem jednak stracili koncentrację, dali sobie rzucić cztery bramki z rzędu i trener Talant Dujszebajew musiał wziąć czas, aby uporządkować grę. Niestety, pomogło.

Vive nie traciło przewagi, nawet gdy między słupkami stanął Miłosz Wałach. Bramkarz, który w poniedziałek skończy 16 lat, w drugiej połowie odbił cztery rzuty rywali, a w pierwszej obronił rzut karny.

Druga połowa rozpoczęła się od awarii jednej z tablic świetlnych. W wydarzeniach boiskowych nic się nie zmieniło. Gospodarze solidnie grali w obronie, co dawało okazje do kontr (z tego elementu kielczanie zdobyli aż 12 bramek), w ataku pozycyjnym gospodarze nie zawsze byli skuteczni. Gości stać było na jeden zryw i w 40. minucie przegrywali tylko 17:23.

W końcówce kaliszanie opadli z sił i prowadzenie „żółto-biało-niebieskich” wyraźnie wzrosło. Skończyło się 16 bramkami różnicy, tak jak w Kaliszu, gdzie był wynik 36:20.

Kaliszanie kolejny mecz rozegrają dopiero wróci 8 listopada. W Arenie podejmować będziemy drugiego giganta - Orlen Wisłę Płock.

PGE VIVE Kielce - MKS Kalisz 37:21 (17:10) PGE Vive: Szmal (1-45 min, 9 obron), Wałach (21-22, 45-60 min, 5 obron) – Strlek 8, Jachlewski 1 – Jurecki 5, Mamić 3 – Jurkiewicz, Zorman 1 – A. Dujszebajew 4, Lijewski 6 – Janc 3 (1), Djukić 2 (1) – Aginagalde, Kus 1 (1), Bis 3. MKS Kalisz: Tatar (1-30 min, 45-60, 7 obron), Jarosz (31-45 i na jednego karnego, 4 obrony) – Czerwiński 3 (1) - Adamczak 1, Grozdek 1 - Kniaziew 5 (1), Bożek 3 - Galewski 2, Wojdak 1, Klopsteg 1 - Drej 1 - Krytski 3, Misiejuk.

Karne. PGE VIVE: 3/3. Kalisz: 2/3 (Wałach obronił rzut Kniaziewa). Kary. PGE VIVE: 4 minuty (Kus, Mamić po 2). Kalisz: 12 minut (Grozdek 4, Czerwiński, Kniaziew, Galewski, Drej po 2). Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Rafał Puszkarski (Legionowo).
Widzów: 2000.
Przebieg: 1:0, 1:2, 6:2, 6:3, 10:3, 10:7, 13:7, 13:8, 14:8, 14:9, 15:9, 15:10, 17:10 - 19:10, 19:11, 21:11, 21:12, 22:12, 22:14, 23:14, 23:17, 28:17, 28:18, 29:18, 29:19, 31:19, 31:20, 32:20, 32:21, 37:21.