MMA Tornado Kalisz z workiem medali na mistrzostwach Polski w Tuszynie [FOTO]

AND
MMA Tornado Kalisz z workiem medali na mistrzostwach Polski w Tuszynie
MMA Tornado Kalisz z workiem medali na mistrzostwach Polski w Tuszynie MMA Tornado Kalisz
Z workiem medali wrócili z Mistrzostw Polski w Brazyljjskim Jiu Jitsu Dzieci i Juniorów Młodszych zawodnicy MMA Tornado Kalisz. Kaliszanie zdobyli trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Mistrzostwa Polski w Brazyljjskim Jiu Jitsu Dzieci i Juniorów Młodszych (zawodnicy od 6 – 16 roku życia) odbyły się w sobotę w Tuszynie koło Łodzi. Zawodnicy MMA Tornado Kalisz przywieźli z nich aż 6 medali. trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Mistrzem Polski w kategorii juniorów młodszych w kategorii GI do 72 kg (walka w kimonach) został Bartosz Śmietański, drugie miejsce zajął kolejny Kaliszanin - Dawid Królak . Zawodnicy MMA Tornado Kalisz spotkali się ponownie dopiero w finale kategorii NO Gi (walka w spodenkach). Tutaj lepszy okazał się 15-letni Dawid Królak pokonując na punkty Bartka Śmietańskiego. Warto dodać, że obie walki finałowe, uczniów kaliskich gimnazjów nr 9 i nr 2 należały do najbardziej zaciętych walk tych mistrzostw i zakończyły się decyzją sędziowską. W walkach BJJ chłopców w kategorii U 12 do 42 kg pierwsze miejsce zajął 11-letni Jakub Haładyn z MMA Tornado Kalisz. W walkach dziewcząt U12 do 40 kg trzecie miejsce przypadło niespełna 10-letniej Hani Małeckiej, uczennicy SP.nr 18.