Motor Lublin - KKS Kalisz 0:3! Okazała wygrana na wyjeździe. ZDJĘCIA

Wojciech Szubartowski
W 7. kolejce drugiej ligi KKS Kalisz pokonał 3:0 na wyjeździe Motor Lublin. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka lepiej, a przede wszystkim skuteczniej grają na wyjazdach niż u siebie, bo to ich druga trzybramkowa wygrana na obcym boisku w tym sezonie.

W pierwszych minutach jedyna godną wspomnienia akcję przeprowadzili lublinianie. Tomasz Swędrowski strzelił celnie, ale prosto w kaliskiego bramkarza. Potem przez pół godziny niewiele się działo, poza wrzutkami w pole karne, które nie znajdowały adresata, czy strzałami zza szesnastki, które nie mogły zaskoczyć żadnego z bramkarzy. W 37. minucie znów strzelał Swędrowski, który próbował zaskoczyć Macieja Krakowiaka "piętką". Piłka minęła jednak słupek. Strzał z rzutu wolnego Sławomira Dudy był za to celny, ale kaliski golkiper bez problemu sobie z nim poradził. W 44 minucie Jakub Chojnowski miał dobra okazję do zdobycia gola, ale przestrzelił. hwile potem Motor miał problemy z wyprowadzeniem piłki z własnego pola karnego, ta trafiła do Adriana Łuszkiewicza, a bomba sprzed pola karnego kompletnie zaskoczyła bramkarza gospodarzy. 0:1!
Pięć minut po przerwie KKS-iacy naciskali gospodarzy, co chwila w ich pole karne wpadała piłka i wreszcie pozostawiony bez opieki Jakub Chojnowski umieścił ja w siatce. W 84. minucie Nikodem Zawistowski mógł strzelić trzecią bramkę dla kaliszan. Niepilnowany otrzymał piłkę, wbiegając w pole karne z lewego skrzydła. Uderzył jednak nad poprzeczką. Pięć minut potem bramkarz Motoru wyszedł przed własne pole karne, żeby wykopnąć piłkę. Trafił jednak w Fabiana Hiszpańskiego, który z futbolówka przebiegł jeszcze kilka metrów, by umieścić ją w pustej bramce. Mecz zakończył się trzybramkową przewagą gości..
KKS-iacy grają bardzo regularnie. Z trzech wyjazdowych meczów wygrali dwa. W Kaliszu było na odwrót.

Motor Lublin – KKS Kalisz 0:3 (0:1)

0:1 Adrian Łuszkiewicz 44, 0:2 Jakub Chojnowski 51, 0:3 Fabian Hiszpański 88.
KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Mateusz Gawlik, Bartosz Waleńcik, Bartłomiej Maćczak (77. Mateusz Majewski), Mateusz Mączyński, Michał Borecki (74. Fabian Hiszpański), Marcin Radzewicz (90. Mikołaj Zawistowski), Adrian Łuszkiewicz, Jakub Chojnowski (77. Daniel Kamiński), Nikodem Zawistowski, Kamil Sabiłło (46. Robert Tunkiewicz).
Motor Lublin: Seweryn Kiełpin – Tomasz Swędrowski, Sławomir Duda (65. Filip Wójcik), Rafał Król (76. Piotr Darmochwał), Szymon Rak (76. Kamil Kumoch), Maksymilian Cichocki, Marcin Michota, Michał Król, Piotr Ceglarz (60. Krzysztof Ropski), Ariel Wawszczyk, Daniel Świderski (60. Dominik Kunca).
Żółte kartki: Sławomir Duda, Marcin Michota (Motor) i Michał Borecki (KKS)