18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Multi Art Festival 2013 rusza już w piątek. PROGRAM, ZDJĘCIA, KLIPY

red
Multi Art Festival startuje już po raz siódmy. W tym roku Festiwal Sztuki Młodych obfitować będzie w rozmaite wydarzenia artystyczne. Na program tegorocznej edycji złożyły się m.in. wystawy i koncerty klubowe. Wśród zaproszonych twórców są też ci związani z Kaliszem.

Multi Art Festival jak zwykle rozpocznie hejnał, tym razem grany na żywo z wieży kaliskiego ratusza. Na trąbkach zagrają uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu - Michał Janiszewski, Adrian Militowski, Kordian Koralewski, Błażej Buczkowski, Tomasz Walasiak, Wojciech Karasiński i ich pedagog, pan Liwio Szumała. 4 października o 17:00 na kaliskim Głównym Rynku będzie można także zobaczyć wystawę Mr&Mrs Jones. Fotograficzny duet pokaże zdjęcia z ubiegłorocznej edycji imprezy.

To oczywiście tylko początek dwudniowej artystycznej uczty, którą przygotowali organizatorzy festiwalu. Wśród artystów zaproszonych do tegorocznej edycji imprezy są także ci związani z Kaliszem. To m.in. muzycy zespołu Darek Otwórz, Michał Woźniak - Fonograph, Natalia Czarcińska, która poprowadzi warsztaty plastyczne dla najmłodszych i muzyk Daniel Spaleniak.

Festiwalowi towarzyszy także projekt "Puść dymka" Moniki Anioł-Spałki.
- Szukaj mnie podczas festiwalu Multi.Art, w dniach 4-5 października. Będę mieć przy sobie dymek, pisak i aparat. Napiszesz, co zechcesz, a ja zajmę się resztą - sprawię, że słowa zostaną zauważone - zachęca pomysłodawczyni i autorka projektu.

Każdy z dwóch dni Multi Art Festivalu zwieńczy "koncert dnia" w klubie studenckim Pod Muzami. 4 października zagrają tam m.in. Domowe Melodie, a dzień później - KAMP! Bezpłatne wejściówki na te wydarzenia już się rozeszły, ale jest szansa, że cierpliwi słuchacze bez wejściówek również będą mogli bawić się w klubie.

- Ponieważ ilość wejściówek była ograniczona, a chętnychjest zdecydowanie więcej, posiadacze wejściówek: BĘDĄ WPUSZCZANI TYLKO DO GODZ. 22.00!!! - informują organizatorzy. - Po 22:00 ważność wejściówek wygasa! Wtedy też oszacujemy ilość miejsca w Klubie i będziemy wpuszczać osoby oczekujące przed wejściem (o ile oczywiście miejsce będzie). Musimy tak zrobić wiedząc, że wiele osób bierze wejściówki na zapas, odbierając szansę na wejście innym.

Wstęp na pozostałe wydarzenia jest wolny.

VII Multi Art Festival. PROGRAM

VII Multi Art Festival. Festiwal Sztuki Młodych, Kalisz 2013
Piątek, 4 października

17:00 Otwarcie wystawy - Mr and Mrs Jones, Trębacze z Muzyka - Rynek Główny
17:30 Support - Łukasz Dziedziak - wiolonczela solo - Ratusz
Koncert klasyczny - Tomasz Daroch - wiolonczela solo - Ratusz
20:00 Support - Darek Otwórz - Klub studencki Pod Muzami
21:00 Koncert Dnia - Domowe Melodie - Klub studencki Pod Muzami
23:00 Afterparty - Fonograph - Klub studencki Pod Muzami

Sobota, 5 października
10:00 –15:00 Kiermasz Rękodzieła Artystycznego
Taniec - Rebels Squad
Multiartek - warsztaty plastyczne i filmowe - Rynek Główny
17:00 - Otwarcie wystawy - Justyna Elminowska, Paweł Dudko, Halina Mrożek, Alicja Antoszczyk - Centrum Grafiki i Rysunku im.T.Kulisiewicza
18:30 Spektakl "Zły" - Scena Prapremier InVitro - Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
20:00 Support -Daniel Spaleniak Band - Klub studencki Pod Muzami
21:00 Koncert Dnia - KAMP! - Klub studencki Pod Muzami
23:00 Afterparty - DJ Seba & DJ Dimon - Klub studencki Pod Muzami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto