Niepełnosprawny pływak z Kalisza Patryk Biskup stawał na podium zawodów Pucharu Świata [FOTO]

Patryk Biskup w Berlinie
Patryk Biskup w Berlinie Maciej Siemianowski

Patryk Biskup zaczął od niespodzianki, bo już pierwszego dnia zawodów zdobył brązowy medal w nietypowej dla siebie konkurencji 100 m stylem klasycznym. Nazajutrz był drugi na 50 m stylem grzbietowym. Rozgrywana na koniec bloku sztafeta 4x100m stylem dowolnym wywalczyła trzecie miejsce. Ostatni medal Biskup zdobył także w sztafecie, tyle że stylem zmiennym.

- Tegoroczne zmagania rozegrane w ramach XXXI Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w pływaniu osób niepełnosprawnych miały rekordową obsadę. W obiektach Berliner Schwimm- und Sprunghalle w Europejskim Parku Sportu rywalizowało 611 zawodników reprezentujących 51 państw z 6 kontynentów. Reprezentacja Polski liczyła 22 zawodników - wyjaśnia trener Maciej Siemianowski.

Tymczasem zarząd klubu Start Kalisz wraz z trenerami zaprasza wszystkich rodziców posiadających dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej i narządu wzroku na zajęcia, które od września prowadzone będą na pływalni OSRiR przy ulicy Łódzkiej.

Wyniki Patryka Biskupa

100 m stylem klasycznym 1:32.07 3. miejsce gr. SB7
50 m stylem grzbietowym 0:31.25 2. miejsce gr S9
Sztafeta 4x100m stylem dowolnym 4:33,23 3. miejsce ( Michał Golus, Dawid Tomczyk, Daniel Gawroński, Patryk Biskup)
Sztafeta 4x100m stylem zmiennym 4:51.59

3. miejsce (Dawid Tomczyk, Michał Golus, Patryk Biskup, Rafał Kalinowski)
100 m stylem grzbietowym 1:07.67 4. miejsce gr S9