Nowe stanowiska pracy w branży motoryzacyjnej w południowej Wielkopolsce i Wrocławiu

Artykuł sponsorowany MAHLE SHARED SERVICES POLAND SP. Z O.O.

Pojawiło się kilkadziesiąt nowych ofert pracy w branży motoryzacyjnej we Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim i Krotoszynie. Rekrutuje firma MAHLE, w związku ze swoim intensywnym rozwojem.

Polska jest dużym eksporterem samochodów, a jeszcze większym dostawcą podzespołów i części dla branży motoryzacyjnej. W roku 2019 wartość eksportu motoryzacyjnego wynosiła 36 mld euro. Nawet nieco słabszy rok 2020 nie zmieni tego, że ta branża jest bardzo ważna dla polskiej gospodarki (ma ponad 15% udziału w polskim eksporcie) oraz dla innych gospodarek Unii Europejskiej. A znaczenie polskiej branży samochodowej jeszcze wzrasta dzięki takim firmom jak MAHLE.

MAHLE w Polsce i na świecie

Koncern MAHLE w Polsce zatrudnia ponad 6 tys. osób w nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie oraz centrum usług wspólnych we Wrocławiu.

MAHLE na świecie to ponad 70 tys. pracowników w 160 miejscach na 5 kontynentach. Prawdziwie międzynarodowa firma działająca m.in. w Brazylii, Meksyku, USA, RPA, Indiach, Chinach i w wielu krajach Europy. I to m.in. w Polsce firma stawia na rozwój kadry pracowników.

Nie tylko specjaliści od elektryków i hybryd

Polskie oddziały grupy MAHLE specjalizują się w produkcji komponentów silników spalinowych, układów chłodzenia samochodów spalinowych i elektrycznych, a niedługo dołączy produkcja zaawansowanych filtrów samochodowych (powietrza, oleju, paliwa). Ważnym obszarem działalności firmy są też badania i rozwój produktów w nowoczesnym centrum technologicznym w Ostrowie Wielkopolskim oraz produkcja i sprzedaż części zamiennych.

Firma MAHLE dostrzega szanse na dalszy rozwój w takich obszarach jak elektronika i mechatronika, optymalizacja silników spalinowych, rozwiązania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych, a nawet inwestuje w rozwiązania dla rowerów elektrycznych.

„Trudniejsza sytuacja na rynku motoryzacyjnym jest wyzwaniem, ale jednocześnie szansą na wzmocnienie pozycji rynkowej naszego przedsiębiorstwa” – mówi Sabina Stachurek, Dyrektor Personalna MAHLE w Polsce. „Oferujemy wiele ścieżek kariery zawodowej, w niespotykanej liczbie specjalizacji. Jesteśmy międzynarodową firmą z bogatym portfolio produktów i dużą otwartością na zmiany, dlatego możemy zaproponować ciekawe zadania dla osób o różnym wykształceniu i zainteresowaniach.”

Stanowiska pracy zarówno dla absolwentów, jak i specjalistów z długoletnim stażem

Firma ma oferty pracy dla absolwentów i wspiera w rozwoju osoby rozpoczynające ścieżkę zawodową, oferując szkolenia i umożliwiając zdobycie doświadczenia. Jednocześnie poszukuje specjalistów z doświadczeniem do prowadzenia zawansowanych projektów inżynierskich i menedżerskich, realizacji nowych inwestycji w Polsce oraz rozwoju nowych produktów.

MAHLE w Ostrowie Wielkopolskim

Jest ośrodkiem produkcji komponentów termicznych oraz centrum badań i rozwoju. Ponad 400 specjalistów w działającym przy fabryce Parku Technologicznym opracowuje nowe produkty, buduje prototypy, testuje je w laboratoriach i wdraża produkcję seryjną. Działa tutaj również duży dział logistyki i SCM wspierający europejską część zakładów MAHLE.

Przykładowe oferty pracy w Ostrowie Wielkopolskim:

 • Inżynier Konstruktor
 • Inżynier Produkcji
 • Inżynier Projektu
 • MRP Controller
 • Supply Chain Manager
 • Supplier Quality Assurance

Kontakt dla kandydatów:[email protected]

MAHLE w Krotoszynie

Specjalizuje się w produkcji komponentów silników spalinowych, takich jak wałki rozrządu, tuleje i tłoki. Ten oddział aktualnie realizuje inwestycję w fabrykę filtrów samochodowych, dlatego firma poszukuje wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, menedżerskiej i technicznej.

Przykładowe oferty pracy w Krotoszynie:

 • Elektronik
 • Mechanik
 • Technolog SAP,
 • Technologist mold production,
 • Customs Officer

Kontakt dla kandydatów: [email protected]

MAHLE we Wrocławiu

Intensywnie rozwijające się Centrum Usług Wspólnych (MAHLE Shared Services Poland) koncernu MAHLE umożliwia realizację ambitnych planów rozwojowych firmy. Nieprzerwany nawet sytuacją epidemiologiczną stały wzrost zatrudnienia (Centrum zatrudnia obecnie już ponad 300 osób) wynika nie tylko z rosnącego zapotrzebowania na wysokiej jakości usługi świadczone przez jego pracowników, ale również z ilości procesów i nowych projektów powierzanych lokalnym specjalistom. Centrum zapewnia obsługę finansową i księgową, usługi service desk i realizuje zaawansowane projekty IT. Wspiera firmę w procesach zakupowych i controllingowych. Działa dla placówek MAHLE na całym świecie. W najbliższej przyszłości poszukiwani będą przede wszystkim specjaliści z obszaru controllingu i księgowości oraz obsługi modułów systemu SAP. W 2021 roku powstanie tu również dział wsparcia sprzedaży.

Przykładowe oferty pracy we Wrocławiu:

 • Controlling Analyst
 • Digital Automation Specialist
 • AP/AR Accountant
 • SAP SD/Ariba Consultant
 • Junior Reporting & Analysis Controlling Specialist

Kontakt dla kandydatów: [email protected]

Wszystkie oferty pracy: jobs.mahle.com/poland
Zapraszamy również do kontaktu mailowego: [email protected]
Więcej o MAHLE na stronie: http://www.pl.mahle.com/

Dodaj ogłoszenie