Olaf Pera mistrzem Polski w boksie olimpijskim! ZDJĘCIA

W dniach 14-19 czerwca w Bytomiu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów w boksie. Kapitalnie spisał się reprezentant Ziętek Team Kalisz Olaf Pera, który wywalczył złoty medal!

Olaf Pera mistrzem Polski w boksie olimpijskim!

W drodze do finału kategorii 92 kg Olaf Pera pokonał dwóch rywali. Wygrał na punkty, ale zdecydowanie z Łukaszem Kowalukiem i Ksawerym Motaską. Do walki finałowej nie stawił się przeciwnik Olafa, Patryk Porzyczka, który zgłosił kontuzję

Tym samym Olaf Pera po raz trzeci w swojej bokserskiej karierze stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł mistrza Polski juniorów w boksie olimpijskim. - Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszego zawodnika - mówi jego trener Mariusz Ziętek.

Dodajmy, że Olaf wraz z kadrą Polski będzie reprezentował biało-czerwone barwy na mistrzostwach świata, które odbędą się we Włoszech w dniach 23 września - z października.