Orlik przerywa zwycięską passę Szczypiorna

Daniel Kawczyński
Na sześciu wygranych z rzędu zakończyła się znakomita passa kaliskich szczypiornistów. W sobotę podopieczni Walentego Winokurowa tylko zremisowali ze znacznie niżej notowanym Orlikiem Brzeg.

Na początku to Orlik miał minimalną przewagę, ale z czasem to Szczypiorno zaczęło dochodzić do głosu. W 19.minucie po trafieniu Łukasza Kobusińskiego prowadziło 10:7 i wiele wskazywało na to, że korzystnie zakończy pierwszą połowę. Tymczasem w końcówce od stanu 13:11, rywal trzykrotnie wpakował piłkę między słupki i po pierwszych 30 minutach wygrywał 14:13.

W drugiej połowie kaliszanie gonili wyniku. W końcowych fragmentach odzyskali blask w grze i w 57.minucie prowadzili 24:22. Niestety przeciwnik ponownie przebudził się w decydującym momencie. Dwie bramki Patryka Krawczyka i Mateusza Szewczuka pozwoliły wyrównać stan rywalizacji i wywieźć z Kalisza ważny dorobek punktowy.

W następnej kolejce Szczypiorno zagra na wyjeździe z również niżej notowaną Pogonią Oleśnica. A już za dwa tygodnie czeka nas emocjonujący mecz w Arenie przeciwko Arotowi Leszno.

PWSZ Szczypiorno Kalisz - Orlik Brzeg 24:24 (13:14)

Szczypiorno: Młoczyński, Matuszczak - Stachowiak 5, Bielec 5, Galewski 3, Klara 3, Latajka 2, Piekarski 2, Kobusiński 2, Hoffmann 2, Sawicki 1, Machel, Jedwabny.