Ostrów: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Prezentujemy wyniki z jednego z ostrowskich lokali, jeszcze dziś podamy oficjalne wyniki z Ostrowa.
Lokal wyborczy w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym przy ulicy Wysockiej w Ostrowie Wielkopolskim:
Ryszard Czarnecki (PiS) 27 głosów
Andrzej Dera (Solidarna Polska) 20 głosów
Adam Szejnfeld (PO) 18 głosów
Andrzej Grzyb (PSL) 13 głosów
Vanessa Kaczmarek – Leki (SLD) 12 głosów
Zygmunt Kopacz (Nowa Prawica) 9 głosów
Marek Siwiec (Twój Ruch) 3 głosy
Na 938 uprawnionych głosowało 197 (frekwencja 21 proc)
WYNIKI W POWIECIE NA ZDJĘCIACH
Wyniki z całego terenu Rejonowej Komisji Wyborczej w Kaliszu (miasto Kalisz oraz powiaty: jarociński, kaliski, kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski). "Tu najwięcej głosów uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe i Platforma Obywatelska" - powiedział Radiu Centrum Wojciech Vogt, komisarz wyborczy w Kaliszu:
Lista nr 1 Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 6 603 głosy (Andrzej Mikołaj Dera 3 187)
Lista nr 2 Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 1 029 głosów (Bartosz Jóźwiak 469)
Lista nr 3 KKW SLD-UP 11 537 głosów (Krystyna Maria Łybacka 5 013)
Lista nr 4 Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości 26 971 głosów (Ryszard Henryk Czarnecki 13 857)
Lista nr 5 KKW Europa Plus-Twój Ruch 4 506 głosów (Marek Maciej Siwiec 3 159 )
Lista nr 6 KW Polska Razem Jarosława Gowina 2 109 głosów (Dariusz Tadeusz Lipiński 1 073)
Lista nr 7 Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikke 6 812 głosów (Zygmunt Bolesław Kopacz 3 829)
Lista nr 8 Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej RP 24 295 głosów (Agnieszka Kozłowska-Rajewicz 7 327 )
Lista nr 9 Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego 25 285 głosów (Andrzej Marian Grzyb 12 838).
Uprawnionych do głosowania w rejonie kaliskim było 535 549 wyborców, a kart z urn wyjęto 114 037.
32,35 % głosów dla Prawa i Sprawiedliwości, 31,29% dla Platformy Obywatelskiej, 9,55% dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy, 7,21% dla Polskiego Stronnictwa Ludowego i 7,06% dla Nowej Prawicy – to wstępne ogólne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej w wyborach do Europarlementu w skali kraju.
PO i PiS zdobywają po 19 mandatów, SLD-UP 5 mandatów, po 4 mandaty dla PSL i Nowej Prawicy.
Wstępna frekwencja to 23,27%.
WYNIKI w kraju:
PLATFORMA OBYWATELSKA – 32,8 %
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 31,8 %
SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ - 9,6
NOWA PRAWICA – 7,2 %
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – 7,0 %
EUROPA PLUS/TWÓJ RUCH – 3,7 %
SOLIDARNA POLSKA – 3,1 %
POLSKA RAZEM – 2,8 %
RUCH NARODOWY – 1,5 %
WYNIKI w WIELKOPOLSCE - mandaty do Europarlamentu z Wielkopolski najpewniej zdobędą:
Adam Szejnfeld (PO)
Ryszard Czarnecki (PIS)
Andrzej Grzyb (PSL)
Krystyna Łybacka (SLD)
Wstępna lista 51. Polskich europarlamentarzystów, wg. liczby zdobytych głosów w skali kraju:
1. Jerzy Buzek – PO – 262354 głosów
2. Danuta Hübner – PO – 221554 głosów
3. Bogdan Zdrojewski – PO – 173339 głosów
4. Róża Gräfin von Thun – PO – 129225 głosów
5. Janusz Wojciechowski – PiS – 118736 głosów
6. Bolesław Piecha – PiS – 116381 głosów
7. Janusz Lewandowski – PO – 107075 głosów
8. Tomasz Poręba – PiS – 100547 głosów
9. Jacek Saryusz-Wolski – PO – 98534 głosów
10. Dariusz Rosati – PO – 91250 głosów
11. Ryszard Legutko (raczej wchodzi) – PiS – 85267 głosów
12. Andrzej Duda (raczej wchodzi) – PiS – 82254 głosów
13. Ryszard Czarnecki – PiS – 78893 głosów
14. Zdzisław Krasnodębski – PiS – 78426 głosów
15. Dawid Jackiewicz – PiS – 77643 głosów
16. Janusz Korwin-Mikke – Nowa Prawica JKM – 73676 głosów
17. Adam Szejnfeld (raczej wchodzi) – PO – 70617 głosów
18. Barbara Kudrycka – PO – 66066 głosów
19. Karol Karski – PiS – 63799 głosów
20. Mirosław Piotrowski (raczej wchodzi) – PiS – 60986 głosów
21. Janusz Zemke – SLD – 60952 głosów
22. Jarosław Wałęsa (raczej wchodzi) – PO – 58894 głosów
23. Adam Gierek – SLD – 57993 głosów
24. Zbigniew Kuźmiuk – PiS – 53920 głosów
25. Marek Gróbarczyk – PiS – 53383 głosów
26. Lidia Geringer de Oedenberg – SLD – 51403 głosów
27. Anna Fotyga – PiS – 50815 głosów
28. Elżbieta Łukacijewska – PO – 49322 głosów
29. Marek Jurek (raczej wchodzi) – PiS – 45961 głosów
30. Kosma Złotowski – PiS – 45310 głosów
31. Bogusław Liberadzki – SLD – 44851 głosów
32. Danuta Jazłowiecka – PO – 42486 głosów
33. Kazimierz Ujazdowski (raczej wchodzi) – PiS – 41884 głosów
34. Julia Pitera – PO – 41029 głosów
35. Tadeusz Zwiefka (raczej wchodzi) – PO – 40941 głosów
36. Bogdan Wenta (raczej wchodzi) – PO – 40674 głosów
37. Stanisław Ożóg (raczej wchodzi) – PiS – 39306 głosów
38. Jan Olbrycht – PO – 38199 głosów
39. Krystyna Łybacka – SLD – 37249 głosów
40. Beata Gosiewska – PiS – 36827 głosów
41. Stanisław Żółtek (raczej wchodzi) – Nowa Prawica JKM – 35234 – głosów
42. Czesław Siekierski – PSL – 34163 głosów
43. Robert Iwaszkiewicz – Nowa Prawica JKM – 34122 – głosów
44. Michał Kamiński – PO – 33964 głosów
45. Jarosław Kalinowski – PSL – 32480 głosów
46. Jadwiga Wiśniewska – PiS – 28916 głosów
47. Michał Boni (raczej wchodzi) – PO – 28766 głosów
48. Krzysztof Hetman – PSL – 25399 głosów
49. Andrzej Grzyb – PSL – 25030 głosów
50. Michał Marusik (raczej wchodzi) – Nowa Prawica JKM – 20037 głosów
51. Marek Plura (raczej wchodzi) – PO – 11110 głosów
Do PE weszło 11 kobiet i 40 mężczyzn.
Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Ostrów: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?