Patrycja Skoczylas i Kinga Grabowska z medalami Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce

Trenerka Adrianna Wange i Patrycja Skoczylas
Trenerka Adrianna Wange i Patrycja Skoczylas UKS 12 Kalisz
Patrycja Skoczylas zdobyła srebrny, a Kinga Grabowska brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce. Obie poprawiły swoje rekordy życiowe - pierwsza w skoku wzwyż, a druga w biegu na 800 m.

Podczas mistrzostw Polski juniorów w Toruniu Patrycja Skoczylas z UKS 12 Kalisz zdobyła srebrny medal. Podopieczna trener Adrianny Wange wynikiem 179 cm w drugiej próbie poprawiła nie tylko swoją życiówkę, ale także rekord Kalisza! Mistrzyni Aleksandra Nowakowska z Łodzi skoczyła o 2 cm wyżej.

Niedługo potem w biegu na 800 m juniorek młodszych znakomicie spisała się Kinga Grabowska z UKS 9 Kalisz. Zawodniczka Waldemara Olszyny była trzecia w finale biegu na 800 m z rezultatem 2:14.21, która także jest jej rekordem życiowym.

To najlepsze w historii mistrzostwa dla Kalisza, bo zawodnicy z grodu nad Prosną zdobyli w sumie trzy medale. Wcześniej brąz w pchnięciu kulą zdobył Piotr Goździewicz.