Patryk Biskup z powodzeniem wystartował w Mistrzostwach Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych

Patryk Biskup z trenerem Maciejem Siemianowskim
Patryk Biskup z trenerem Maciejem Siemianowskim Maciej Siemianowski
Patryk Biskup z KSN Start Kalisz z powodzeniem wystartował w Mistrzostwach Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych, które odbyły się w dublińskim National Aquatic Centre.

W stolicy Irlandii rozegranych zostało siedem bloków eliminacyjnych i siedem finałowych, w których rywalizowało 500 niepełnosprawnych sportowców z 40 państw. W tym ogromnym sportowym przedsięwzięciu wzięła również udział szesnastoosobowa reprezentacja Polski z zawodnikiem kaliskiego Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start Patrykiem Biskupem w składzie.

W starcie na swoim koronnym dystansie 100 m stylem grzbietowym w grupie S9 kaliszanin zajął bardzo dobre piąte miejsce z czasem 1:06.05, a od brązowego medalu dzieliły go zaledwie trzy dziesiąte sekundy. Wyścig finałowy był rozgrywany w zawrotnym tempie. Zwycięzcą został Francuz Ugo Didier, który ustanowił rekord Europy, drugi był Holender Van den End, a trzeci reprezentant Węgier Tamas Toth.

Niezwykle wiele emocji dostarczyła widzom zgromadzonym na pływalni ostatnia konkurencja mistrzostw - sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn. W tym wyścigu, który w naszej drużynie rozpoczynał stylem grzbietowym Patryk Biskup, Polacy zajęli bardzo dobre czwarte miejsce, ocierając się o podium.

- Występ w mistrzostwach całej reprezentacji można uznać za bardzo udany. Ogółem biało-czerwoni zajęli najlepsze od dwunastu lat dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 13 medali (cztery złote, pięć srebrnych, cztery brązowe) i pokonując bardzo silne reprezentacje Węgier, Francji czy Szwecji - podkreśla trener Maciej Siemianowski.