Patryk Goszczurny ze złotym i srebrnym medalem Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy!

Kaliszanin Patryk Goszczurmy wygrał jazdę indywidualną na czas w ramach Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który odbywa się w Bańskiej Bystrzycy. Reprezentant KTK Kalisz przejechał trasę 8400 metrów najszybciej w 93-osobowej stawce, Czwarte miejsce zajął drugi zawodnik KTK Marceli Pera! W wyścigu ze startu wspólnego Goszczurny zdobył srebrny medal!

Patryk Goszczurny kolejny raz pokazał, że jest fachowcem od jazdy na czas. Podczas pierwszej konkurencji kolarskiej na szosie podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy nie dał szans rywalom! Kolejnego zawodnika wyprzedził o ponad 8 sekund. To pierwszy złoty medal dla Polski podczas EYOF Banská Bystrica 2022.

Przypomnijmy, że Patryk Goszczurny jest wychowankiem trenera Krzysztofa Perza z UKS Zefir Wola Droszewska. W KTK jego trenerem jest Jacek Kasprzak. Bardzo dobrze pojechał także jego kolega klubowy Marceli Pera, któremu do trzeciego miejsca zabrakło nieco ponad 2 sekundy.

Dwa dni potem kaliszanie wzięli udział w wyścigu ze startu wspólnego i znów Goszczurny wywalczył medal, tym razem srebrny! Na 68-kilometrowej trasie ze startem i metą w Bańskiej Bystrzycy, triumfował Belg Cedric Keppens. Na pozostałych medalowych pozycjach uplasowali się Polacy – drugie miejsce zajął Patryk Goszczurny, a trzeci był Michał Strzelecki (LUKS Dwójka Stryków). 46. miejsce zajął Marceli Pera.