Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pewne zwycięstwo siatkarzy MKS Kalisz. Rozbili Orła Międzyrzecz 3:0. ZDJĘCIA

AND
Siatkarze II-ligowego MKS Kalisz w swoim pierwszym w tym sezonie występie przed własną publicznością w efektownym stylu pokonali Orła Międzyrzecz 3:0. Goście postraszyli gospodarzy jedynie w pierwszym secie. W pozostałych dwóch partiach byli już tylko tłem dla podopiecznych Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka.

Sobotnim występem kaliscy siatkarze zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z AZS UZ Zielona Góra. Po tamtym spotkaniu trener Marian Dyrlej postanowił nieco zmodyfikować treningi. Przez ostatnie dni kaliszanie doskonalili przede wszystkim elementy gry, zwłaszcza przyjęcie, choć jak się okazało, rywale z Międzyrzecza nie dysponowali szczególnie trudną zagrywką i nie byli nią w stanie zaskoczyć bardzo dobrze dysponowanych gospodarzy. W kaliskim zespole bardzo dobrze zafunkcjonował też blok.

- Przeciwnicy dużo atakowali po prostej. Poprosiłem więc zawodników, aby w obronie stanęli po skosie i to przyniosło efekt – tłumaczył Marian Durlej. - Bałem się dzisiejszego meczu nie ze względu na poziom, ale z tego powodu, że aż czterech zawodników jest chorych i ma jelitówkę. Gdybyśmy musieli grać więcej niż trzy sety musiałbym robić zmiany. Dali jednak radę w trzech setach i chwała im za to – podsumował szkoleniowiec MKS Kalisz.

MKS Kalisz - Orzeł Międzyrzecz 3:0 (25:22, 25:17, 25:17)

MKS zagrał w skłądzie: Mateusz Skadłubowicz, Krzysztof Porada, Michał Lipa, Bartosz Konieczny, Jakub Rohnka, Dawid Kowalewski oraz Michał Wroniecki (l), Marcin Ozdowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0