MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pięknieje Wielkopolska Wieś. Zobaczcie, jakie inwestycje w powiecie kaliskim otrzymały dofinansowania

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Umowy na dofinansowania projektów w podkaliskich miejscowościach podpisane. W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przeznaczył na nie 11 milionów 300 tysięcy złotych. Większość inwestycji dotyczy tworzenia miejsc do spotkań i integracji.

W piątek, 21 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbyło się uroczyste podpisanie umów i przekazanie czeków na realizację projektów w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

- Jeżeli chodzi o środki, które przeznaczyliśmy na ten cel to jest to kwota rekordowa, bo 11 milionów 300 tysięcy złotych. A w ogóle w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi jest też zwiększona kwota do 14 milionów złotych. Zwiększamy i rozwijamy ten program , a w ramach konkursu trzy konkursy dotacyjne – Pięknieje Wielkopolska Wieś – ten który cieszy się największym zainteresowaniem. W sumie nadesłano 192 projekty w całej Wielkopolsce, a na terenie powiatu kaliskiego jest to 16 projektów i dofinansowanie wynosi prawie milion złotych więc można powiedzieć, że powiat kaliski jest w czołówce – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W ramach programu maksymalne dofinansowanie wynosi 70 tysięcy lub do 70 tysięcy procent kosztów całej inwestycji. W tym roku w powiecie kaliskim maksymalną pulę otrzymały Dzięcioły w gminie Brzeziny.

- Mam nadzieję, że dzięki tym środkom uda się zmienić wiele miejsc na terenie powiatu kaliskiego. Dziękuję wszystkim za aktywność, samorządowcom, przedstawicielom sołectw, bo zawsze podkreślam, że to jest bardzo ważne, że sołectwa przygotowują strategię rozwoju, że tworzone są grupy odnowy miejscowości. To jest niezwykle ważne, że Państwo decydujecie jak chcecie rozwijać swoje miejscowości – dodaje Krzysztof Grabowski.

Lista projektów z powiatu kaliskiego dofinansowanych w XIV edycji konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś":

 • Gmina Brzeziny, miejscowość Moczalec, "Eko Moczalec" - budowa ekologicznej infrastruktury biesiadnej z wykorzystaniem form przyjaznych środowisku, dotacja 70 000 zł.

 • Gmina Godziesze Wielkie, miejscowość Stara Kakawa, Modernizacja świetlicy wiejskiej w Starej Kakawie, dotacja 70 000 zł.

 • Gmina Szczytniki, miejscowość Sobiesęki Trzecie, Modernizacja świetlicy wiejskiej w Sobiesękach Trzecich - miejsca kultywowania tradycji i aktywności mieszkańców, dotacja 70 000 zł.

 • Gmina Ceków-Kolonia, miejscowość Kamień, Remont pomieszczenia kuchennego w Wiejskim Domu Kultury w Kamieniu oraz zakup sprzętu AGD, dotacja 47 000 zł.

 • Gmina Blizanów, miejscowość Żegocin, projekt Sportowy zakątek w Żegocinie, dotacja 69 900 zł.

 • Gmina Opatówek, miejscowość Zduny, projekt Doposażenie i modernizacja świetlicy wiejskiej w Zdunach, dotacja 59 000 zł.

 • Gmina Mycielin, miejscowość Dzierzbin, projekt Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Dzierzbin, dotacja 69 953 zł.

 • .Gmina Żelazków, miejscowość Anielin, projekt Modernizacja świetlicy wiejskiej w m. Witoldów, dotacja 69 984 zł.

 • Gmina Godziesze Wielki, miejscowość Żydów, projekt Wizytówki Gminy Godziesze Wielkie, dotacja 31 000 zł.

 • Gmina Mycielin, miejscowość Gadów, projekt Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Gadów, dotacja 56 446.

 • Gmina Ceków-Kolonia, miejscowość Przedzeń, projekt Zagospodarowanie terenu na cele rekreacyjno-wypoczynkowe w miejscowości Przedzeń, dotacja 59 000 zł.

 • Gmina Lisków, miejscowość Lisków, projekt Ksiądz Wacław Bliziński - wielki człowiek i społecznik - ścieżka historyczna w Liskowie, dotacja 69 988 zł.

 • Gmina Lisków, miejscowość Koźlątków, projekt Koźlątków ogrodzony - teren świetlicy polepszony, dotacja 48 000 zł.

 • Gmina Lisków, miejscowość Zakrzyn, projekt Jak nas widzą, tak nas rysują - poprawiamy wygląd i funkcję ogólnodostępnego terenu w sołectwie Zakrzyn, dotacja 69 745 zł.

 • Gmina Brzeziny, miejscowość Dzięcioły, projekt "Wspólnie możemy więcej" - budowanie lokalnej tożsamości poprzez zagospodarowanie terenu na cele integracyjno-rekreacyjne, sportowe  kulturalne w miejscowości Dzięcioły, dotacja 70 000 zł.

 • Gmina Stawiszyn, miejscowość Zbiersk, projekt W sołectwie Zbiersk o kondycję dbamy na siłowni zewnętrznej się ruszamy, w siatkówkę gramy, dotacja 54 713 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Festyn na rozpoczęcie wakacji na Polach Marsowych. ZDJĘCIA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto