Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz odpadły z ORLEN Pucharu Polski. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Mecz 1/8 ORLEN Pucharu Polski AWS Energa Szczypiorno Kalisz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski Andrzej Kurzyński
Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz po raz kolejny w tym sezonie zmierzyły się z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Tym razem w ramach 1/8 ORLEN Pucharu Polski. I po raz kolejny górą były rywalki.

W rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet trwa przerwa. Ale kaliski zespół postanowił wykorzystać ten czas na rywalizację z jednej ósmej rywalizacji o ORLEN Puchar Polski. Rywalem kaliszanek była Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Wtorkowy mecz początkowo był bardzo wyrównany. Jeszcze w 28. minucie spotkania na tablicy wyników widniał remis 10:10. Jednak sypiące się dwuminutowe kary dla zawodniczek z Kalisza, zupełnie wytrąciły zespół z równowagi. Wykorzystały to przeciwniczki, które wypracowały sobie do przerwy trzy bramki przewagi. Po zmianie stron zespół Piotrcovii kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i pewnie zwyciężył 29:22. Tym samym piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz odpadły z ORLEN Pucharu Polski.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:22 (10:13)

AWS Energa Szczypiorno: Kukcharchyk, Prudzienica - Zamyshliak 4, Borysławska 4, Lisewska 3, Miłek 3, Gliwińska 3, Wilczek 3, Kaczmarek 1, Stanisławczyk 1, Pilitowska, Kisiel-Stężała.
Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Gadzina 3, Świerczek 5, Radushko 1, Polaskova 3, Królikowska 3, Grobelna 2, Mokrzka 6, Sobecka 2, Szczepanek 2, Trbovic 2, Waga, Schneider.