Piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz liderkami I ligi!

Piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz liderkami I ligi! Andrzej Kurzyński
Piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz w meczu na szczycie pokonały MTS Żory 22:20 i z kompletem wygranych prowadzą w tabeli I ligi grupy B.

W meczu kończącym pierwszą część rozgrywek spotkały się dwie dotychczas niepokonane drużyny. Trener Paweł Rusek nie ukrywał, że jego zespół będzie chciał odnieść wygraną i zakończyć pierwszą rundę na pierwszym miejscu. Początek meczu należał jednak do MTS-u Żory, który po około dziesięciu minutach prowadził różnicą czterech bramek (6:2). Ale kaliszanki nie zamierzały składać broni i niedługo potem zdołały wyrównać. Pierwszą połowę przegrywały minimalną różnicą (10:11).

W drugiej połowie mecz nadal był bardzo zacięty. Kaliszanki szybko zdołały odrobić jednobramkową stratę, a chwilę później wypracowały sobie dwubramkowe prowadzenie i nie oddały go już do końca. Chwilę po końcowej syrenie razem ze swoimi kibicami, którzy licznie stawili się w hali w Żorach, mogły świętować cenne zwycięstwo. A już 17 grudnia oba zespoły spotkają się ponownie z Żorach. Tym razem stawką będzie awans do kolejnej rundy PGNiG Pucharu Polski Kobiet.

MTS Żory – AWS Szczypiorno Kalisz 20:22 (11:10)

MTS: Okręglak – Barska 4, Donets 3, Kanicka 3, Mikosz 3, De Sousa Lira 2, Sójka 2, Wołczyk 2, Biernacka 1, Pędziwiatr.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 2/3.

AWS Szczypiorno: Prudzienica – Miłek 6, Jałoszewska 5, Wilczek 4, Gajos 2, Kucharska 2, Pilitowska 2, Stanisławczyk 1, Pesel-Matyjak.
Kary: 2. min. Rzuty karne: 3/3.

Kibice siatkówki podczas meczu Energa MKS Kalisz - Grupa Azo...