Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz lepsi od Arged Rebud KPR Ostrovii w turnieju Szczypiorno Cup. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Energa MKS Kalisz – Arged Rebud KPR Ostrovia podczas turnieju Szczypiorno Cup
Energa MKS Kalisz – Arged Rebud KPR Ostrovia podczas turnieju Szczypiorno Cup Energa MKS Kalisz
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz szlifują formę przed nowym sezonem ORLEN Superligi. Jak na razie przygotowania idą po myśli kaliskiej drużyny, która jest gospodarzem turnieju Szczypiorno Cup. W sobotę kaliszanie pokonali Arged Rebud KPR Ostrovię. Dzień wcześniej pewnie zwyciężyli z beniaminkiem z Legionowa.

Turniej „Szczypiorno Cup Kalisz Arena” to zmagania sześciu zespołów z ORLEN Superligi. Dla kaliskiej drużyny to doskonała okazja, aby sprawdzić się na tle ligowych rywali. W dotychczasowych sparingach podopieczni trenera Pawła Nocha wychodzili zwycięsko. Tę zwycięską passę podtrzymują również w domowym turnieju. W piątek pewnie pokonali Zepter KPR Legionowo 35:28 (18:14).

W drugim dniu turnieju kaliszanie starli się w derbowym pojedynku z rywalem z Ostrowa Wielkopolskiego, który dzień wcześniej nie bez kłopotów pokonał Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 26:25. Jak na derbowy mecz przystało, nie brakowało walki Lepiej rozpoczęli ostrowianie, którzy odskoczyli na kilka trafień, a gospodarze musieli gonić wynik. Do przerwy górą była Ostrovia, która prowadziła 16:13.

Po zmianie stron rywale z Ostrowa Wielkopolskiego powiększyli przewagę do czterech bramek. Kaliszanie zdołali się jednak otrząsnąć i zaczęli trafiać seriami. Na niespełna dziesięć minut przed końcem prowadzili już nawet 27:23. Kiedy wydawało się, że Energa MKS ma już wynik pod kontrolą, Ostrovia zdołała w ciągu pięciu kolejnych minut doprowadzić do remisu 28:28. Ostatnie słowo należało jednak do MKS-u,, a kluczowa okazała się jedna z ostatnich akcji, w której doskonałą interwencją popisał się bramkarz Krzysztof Szczecina. Kaliszanie wyprowadzili kontratak, a wynik spotkania przypieczętował Konrad Pilitowski. Dla Energi MKS-u była to ósma wygrana w ośmiu dotychczasowych spotkaniach przedsezonowych. W niedzielę o godzinie 16 kaliszanie zmierzą się z Azotami Puławy.

Energa MKS Kalisz – Arged Rebud KPR Ostrovia 32:30 (13:16)

Energa MKS: Hrdlicka, Szczecina – Starcević 7, Góralski 6, Kowalczyk 6, Krępa 3, Bekisz 2, Nejdl 2, K. Pilitowski 2, Wróbel 2, Karpiński 1, Kus 1, Biernacki, Karlas, M. Pilitowski.