Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz wygrali z Zagłębiem Lubin. ZDJĘCIA

Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz wygrali z Zagłębiem Lubin
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz wygrali z Zagłębiem Lubin Aleksandra Jabłońska
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz zainkasowali komplet punktów w Lubinie. Podopieczni Patrika Liljestranda po bardzo dobrym spotkaniu pokonali prowadzone przez Bartłomieja Jaszkę Zagłębie 28:22.

Pierwsza połowa starcia w Lubinie była bardzo wyrównana. Gospodarze co prawda rozpoczęli od prowadzenia 2:0, a następnie 3:1, ale w 11. minucie po trafieniu Macieja Pilitowskiego kaliszanie wyszli na jednobramkowe prowadzenie i nie oddali go już do końca.

Kaliszan do zwycięstwa poprowadzili Marek Szpera i Michał Drej. Pierwszy z nich trafił osiem bramek. Z kolei Drej sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali przy stuprocentowej skuteczności. W bramce Energi MKS-u doskonale spisywał się Łukasz Zakreta. który zanotował 42 procent skuteczności i odbił piętnaście rzutów rywali. Kaliski bramkarz obronił między innymi rzut karny Bartłomieja Jaszki.

Na meczu w Lubinie nie mogło zabraknąć kaliskich kibiców, którzy jak zwykle gorąco dopingowali swój zespół.

W następnej kolejce Energa MKS Kalisz zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec. Mecz zaplanowano na 8 lutego na godzinę 18.30. Relację będzie można obejrzeć na kanale nSport.

MKS Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 22:28 (11:12)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Borowczyk 2, Kużdeba, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 1, Gębala 1, Szymyślik 1, Sroczyk 3, Pietruszko, Moryń 6, Jaszka 1, Dawydzik 3, Czyczykało 2.

Energa MKS: Zakreta - Adamski 4, Bożek, Czerwiński 1, Drej 6, Klopsteg, Kniazeu 2, Krytski 1, Kwiatkowski, Misiejuk 3, Pilitowski 2, Szpera 8, Wojdak.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]