Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz zdziesiątkowani kontuzjami walczyli z Sandra Spa Pogoń Szczecin. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Energa MKS Kalisz PGNiG Superliga oraz Aleksandra Jabłońska
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz w mocno okrojonym składzie walczyli o punkty w Szczecinie. Niestety, rywale, po raz kolejny okazali się lepsi, choć wygrana nie przyszła im łatwo.

Kaliszanie pojechali do Szczecina w dwunastoosobowym składzie, w tym trzech bramkarzy... Zespół musiał radzić sobie między innymi bez Marka Szpery, który podczas meczu ze Stalą Mielec złamał palec prawej ręki. W składzie zabrakło też kontuzjowanych Konrada Pilitowskiego, Kiryla Kniazieua, Kamila Admskiego i Zbigniewa Kwiatkowskiego. W trakcie spotkania kontuzji nabawił się Artur Bożek...

Początek spotkania zwiastował wysoką skuteczność obydwu zespołów. Kalisza nie trafiali z ataku pozycyjnego, a gospodarze wyprowadzali kontry. Po 7 minutach gry na tablicy wyników było 5 - 4 i nagle wszystko stanęło. Przez kolejne 7 minut żadna z drużyn nie zdołała pokonać golkipera. Impas przełamał dopiero skrzydłowy Energi MKS Paweł Gąsiorek doprowadzając do remisu.

Po obiecującym początku tempo gry zdecydowanie spadło. W 14. minucie z boiska wyleciał Dzianis Krytski, który za faul otrzymał czerwoną kartkę. Do przerwy gospodarze prowadzili 11 -10.

Drugą część meczu rozpoczął w bramce Pogoni Mateusz Gawryś a kaliszanie w ciągu 17 minut zdobyli zaledwie jedną bramkę z rzutu karnego... Chwilę później trener Patrik Liljestrand zmienił system w ataku grając siódemką w polu i na 5 minut przed końcem wynik wciąż był otwarty. W końcówce sprawy w swoje ręce wziął kapitan Pogoni Paweł Krupa. Jego dwie bramki przyczyniły się do zwycięstwa 22:19.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Energa MKS Kalisz 22:19

Sandra Spa Pogoń: Terekhof (3/8 – 27 proc.), Gawryś (7/9. – 44 proc.) – Wrzesiński, Horiha 4, Krupa 6, Bosy, Biernacki 3, Jedziniak 1, Krysiak 4, Matuszak 1, Rybski 3 (1/2), Fedeńczak.
Karne: 1/2.
Kary: 2 min. (Krupa).

Energa MKS: Krekora (5/8 – 38 proc.), Liljestrand (3/6 – 33 proc.), Zakreta (4/6 – 40 proc.) – Galewski 3, Bożek, Gąsiorek 4 (1/1), Kamyszek 4, Drej 1, Klopsteg 2, Misiejuk 3, Pilitowski 2, Krycki.
Karne: 1/1.
Kary: 6 min. (Gąsiorek, Drej, Krycki – 2 min.).
Czerwona kartka: Dzianis Krycki za faul na Wojciechu Jedziniaku w 14. minucie meczu.

Siatkarki Energa MKS Kalisz nie zdołały sprawić niespodziank...

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: kalisz@naszemiasto.pl