Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz zwyciężyli w Piotrkowie. ZDJĘCIA

Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz zwyciężyli w Piotrkowie
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz zwyciężyli w Piotrkowie Aleksandra Jabłońska
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz w pierwszym meczu rundy rewanżowej pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 26:23. Kaliszanie jak zwykle mogli liczyć na doping swoich fantastycznych kibiców.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zespołu z Kalisza. Podopieczni Patrika Liljestranda pewnie wygrali tę część spotkania 14:7. Kłopoty zaczęły się w drugiej połowie. Już po pięciu minutach gry trener kaliskiego zespołu musiał prosić o przerwę na żądanie.

Najbardziej zacięte okazało się ostatnie dziesięć minut spotkania. Kaliszanie niemiłosiernie obijali poprzeczkę bramki rywali, którzy odpowiedzieli serią czterech trafień z rzędu. Tym samym gospodarze doprowadzili do remisu 22:22. Kaliszanie odpowiedzieli w końcu trafieniami Roberta Kamyszka i Macieja Pilitowskiego. Kolejne bramki dorzucili Michał Drej oraz Paweł Gąsiorek i tym samym zespół ze stolicy szczypiorniaka razem z liczną grupą kibiców mógł cieszyć się z ósmej wygranej w obecnych rozgrywkach.

Najskuteczniejszym zawodnikiem był Marek Szpera, zdobywca siedmiu bramek. Niestety kaliski zespół wygraną okupił stratami. Kontuzji doznali Konrad Pilitowski i Artur Bożek.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Energa MKS Kalisz 23:26 (7:14)

Energa MKS: Mikołaj Krekora, Łukasz Zakreta - Marek Szpera 7, Robert Kamyszek 5, Maciej Pilitowski 4, Dzianis Krytski 3, Konrad Pilitowski 2, Michał Drej 2, Artur Bożek 1, Krzysztof Misiejuk 1, Paweł Gąsiorek 1, Arkadiusz Galewski, Artur Klopsteg.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]