Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz zdobył złoty medal mistrzostw Polski U18 w pchnięciu kulą [FOTO]

Piotr Goździewicz mistrzem Polski U18
Piotr Goździewicz mistrzem Polski U18 UKS 12 Kalisz
Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz zdobył złoty medal mistrzostw Polski U18 w pchnięciu kulą. W Warszawie podopieczny trenera Marcina Małeckiego przy okazji znów poprawił swój rekord życiowy kapitalnym wynikiem 19,80 m.

Pasjonującą walkę o złoto 17-letni Piotr Goździewicz stoczył z o rok starszym Kornelem Warszawskim z LKS Orkan Ostrzeszów. Rywal w trzeciej próbie pchnął 19:30, a kaliszanin miał "tylko" 19:07 z czwartego podejścia. Życie napisało niesamowity scenariusz, bowiem decydująca była ostatnia próba, w której obaj zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Goździewicz triumfował z wynikiem 19:80, a Warszawski był drugi z rezultatem 19:71!

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej Piotr Goździewicz uzyskał rekord życiowy 19:41 podczas igrzysk młodzieży w węgierskim Győr, gdzie także triumfował.
- 19,80 to najlepszy w tym roku wynik na świecie w roczniku 2001 - podkreśla trener Małecki.
Kaliszaninowi nie poszło natomiast w dysku, bowiem spalił trzy próby. Co ciekawe, Warszawski w ostatnie próbie poprawił swój rekord wynikiem 58,51, co dało mu kolejny srebrny medal.

W olimpiadzie uczestniczyli także inni zawodnicy UKS 12. Magdalena Kuświk wygrała swoja grupę w eliminacjach z kapitalnym rekordem życiowym 5,78 m, co w finale dałoby jej brązowy medal. Niestety, skoczyła 5,29 m i ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce. Damian Śniegula był 16. w skoku w dal (6,30 m), a Wiktor Wachowski 20. w biegu na 800 metrów (2:02,80).

Dzięki złotu Piotra Goździewicza UKS 12 zajął 13 miejsce w klasyfikacji medalowej wśród ponad 80 klubów.