Pływak Bartosz Piszczorowicz zdobywa medale i bije rekordy

Bartosz Piszczorowicz zdobył pierwsze seniorskie medale pod opieką trenera Pawła Wołkowa Paweł Wołkow
Bartosz Piszczorowicz, wychowanek KKS Włókniarz 1925 Kalisz i trenera Dominika Grudzińskiego, wziął udział w Mistrzostwach Polski seniorów na krótkim basenie. W Olsztynie wywalczył swoje pierwsze mistrzowskie medale w kategorii seniorów, poprawiał rekordy życiowe, a także najlepszy wynik w Polsce juniorów.

Do rywalizacji w imprezie przystąpiło ponad 600 zawodników ze 129 klubów, w tym najlepsi polscy pływacy z Radosławem Kawęckim i Kacprem Majchrzakiem, a także Aleksandrą Urbańczyk i „naszą” Alicją Tchórz na czele. W tym mocnym gronie nie zawiódł zaledwie siedemnastoletni Piszczorowicz, który od września trenuje w Warszawie pod okiem Pawła Wołkowa.

W stolicy Warmii Bartosz Piszczorowicz zdobył swój pierwszy seniorski medal na królewskim dystansie 100 m stylem dowolnym. Brąz niezwykle cieszy bo lepsi byli jedynie znakomici pływacy, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Kacper Majchrzak i Paweł Juraszek. Uzyskany wynik 47,94 s jest jednocześnie nowym rekordem Polski 17-latków i obecnie trzecim juniorskim wynikiem w Europie.

Bartosz znakomicie spisał się również na dwa razy dłuższym dystansie, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Szczęście naprawdę było blisko, bo przegrał brązowy krążek zaledwie o 0,13 setnych sekundy. 1:45,77 to oczywiście rekord życiowy i czwarty rezultat w tegorocznym europejskim rankingu juniorów.
W konkurencjach sztafetowych Bartosz wraz z klubowymi kolegami zdobył trzy medale: srebrny na 4x100 m stylem zmiennym oraz brązowe na 4x100 m i 4x200 m dowolnym.

- Cieszę się z uzyskanych wyników i ze zdobytych medali. Przede mną dużo ciężkiej pracy, ponieważ w przyszłym roku w Indianapolis w USA odbędą się mistrzostwa świata juniorów, na które chciałbym pojechać i powalczyć o medale. Gratuluję mojemu szkolnemu i klubowemu koledze Kacprowi Stokowskiemu dwóch rekordów świata juniorów - mówi multimedalista. - Korzystając z okazji chciałbym podziękować mojemu poprzedniemu i obecnemu trenerowi, moim rodzicom, kolegom i koleżankom, przedstawicielom miasta Kalisza oraz wszystkim, którzy we mnie wierzyli i mnie wspierali. Życzę Czytelnikom "Ziemi Kaliskiej" i portalu kalisz.naszemiasto.pl zdrowych i pogodnych Świąt oraz szczęśliwego nowego roku.