Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja w Kaliszu zainaugurowała program "Dopalacze niszczą życie" [FOTO]

AND
Policja w Kaliszu zainaugurowała program "Dopalacze niszczą życie"
Policja w Kaliszu zainaugurowała program "Dopalacze niszczą życie" AndrzejKurzyński
Blisko dwa tysiące kaliskich gimnazjalistów uczestniczyło w projekcji filmu, który zainaugurował realizację wielkopolskiego programu profilaktycznego „Dopalacze niszczą życie”.

Projekcję filmu poprzedził happening młodzieży z Gimnazjum nr 10, która niosła transparenty, plakaty
i skandowała hasła przeciwko uzależnieniom od dopalaczy.

W rozpoczęciu programu uczestniczył komendant miejski policji w Kaliszu mł. inp. Mirosław Ścisły, wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Kaliszu podinsp .Mariusz Kucharski, pedagodzy oraz młodzież szkolna.

Komendant podkreślał jak przeraźliwe skutki niesie za sobą sięganie po dopalacze.

- Słyszeliście na pewno o rzeczach najbardziej tragicznych, czyli o śmierci młodych osób uzależnionych od dopalaczy. Te rzeczy nie są nam obce, bo również dotykają osób z naszego miasta. Postanowiliśmy z tym walczyć. Dlatego stworzony został wielkopolski program profilaktyczny skierowany do młodych ludzi, aby zapobiec w przyszłości wystąpieniu takich przypadków – mówił do młodzieży szef kaliskich policjantów.

O tym jak piękna może być przyszłość bez uzależnień mówiła wiceprezydent Karolina Pawliczak. Podkreśliła, że wiele tak naprawdę zależy od decyzji podejmowanych przez samych uczniów.

- Wierzę w to, że wybierzecie mądrze i nie będziecie sięgać po te środki – powiedziała do gimnazjalistów wiceprezydent Kalisza.

Wielkopolski program profilaktyczny „Dopalacze niszczą życie" jest skierowany przede wszystkim do młodzieży, by chronić ją przed zgubnymi skutkami jednej z najgorszych plag współczesnego społeczeństwa, jakim są dopalacze. Żeby walka ta była skuteczna w programie współdziałać będzie wiele podmiotów i grup społecznych. Są to przede wszystkim pedagodzy i psychologowie placówek oświatowych, rodzice, pracownicy służby zdrowia, a także przedstawiciele instytucji zaangażowanych w projekt pod nazwą „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych".

Program będzie realizowany m.in. poprzez organizowanie spotkań z młodzież. Inicjatorzy projektu przewidują przeprowadzenie w szkołach konkursów dotyczących szkodliwego wpływu dopalaczy i narkotyków, dzięki czemu to właśnie sama młodzież promować będzie modę na życie wolne od uzależnień. Program ma także na celu przekazanie wiedzy na temat konsekwencji zdrowotnych, psychologicznych, społecznych i prawnych zażywania substancji zastępczych i środków odurzających oraz wskazanie sposobów zapobiegania istniejącym zagrożeniom.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto