Porażka Energa MKS Kalisz na inaugurację sezonu PGNiG Superligi. ZDJĘCIA

Aleksandra Jabłońska
Od porażki z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu, Azotami Puławy rozpoczęli rozgrywki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz. Kaliscy szczypiorniści prowadzili do przerwy jedną bramką, ale w drugiej odsłonie to gospodarze dyktowali warunki gry. W hali w Puławach nie zabrakło kaliskich kibiców.

Azoty Puławy przystąpiły do rozgrywek z poważnymi osłabieniami kadrowymi. Do kontuzjowanych Michała Jureckiego oraz Tobiasza Górskiego dołączyli bramkarze Vadim Bogdanov i Mateusz Zembrzycki. Jak się jednak okazało, nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa.

Pierwsze 20 minut meczu kibice zgromadzeni w Grupa Azoty Arena w Puławach odczuwali stres związany z niekorzystnym wynikiem swojej drużyny. W dużej mierze spowodowane było to nieskutecznością wykończenia akcji oraz paradami bramkarskimi Krzysztofa Szczeciny. Druga cześć pierwszej połowy pozwoliła gospodarzom odzyskać właściwy im rytm gry i odrobienie strat. Druga połowa to w szczególności popisy rzutowe Ignacio Vallesa, Bartosza Kowalczyka i skuteczna gra w obronie Borisa Zivkovića, Marka Marciniaka a przede wszystkim Wojciecha Boruckiego, który został wybrany MVP Spotkania. Efektowne, a co ważniejsze efektywne bramki i budowanie przewagi bramkowej na boisku sprawiły, że ostatnie minuty spotkania puławscy kibice oglądali na stojąco oklaskując i dopingując swoją drużynę. Dzięki temu pierwsze 3 punkty nowego sezonu zostały zapisane na koncie Azotów-Puławy.

Kaliscy szczypiorniści szansę na zdobycie pierwszych punktów będą mieli już w sobotę, 10 września, w derbowym starciu z ARGED KPR Ostrovią. Na szali nie tylko, jakże cenne, ligowe punkty na starcie rozgrywek, ale też duma i prestiż wynikające z faktu bycia najlepszym zespołem w regionie. Takiego widowiska nie można opuścić. Początek meczu o godzinie 19.00.

Bilety dostępne są w Biurze Klubu, przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24 (od strony ronda), w kasie hali Kalisz Arena bezpośrednio przed meczem oraz na stronie internetowej kupbilet.pl. Bilet normalny - 15 złotych, ulgowy - 10 złotych, Rodzinny (2+1) 31 złotych + złotówka za każde dodatkowe dziecko.

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 29:24 (11:12)

Azoty: Borucki, Koshovy – Kowalczyk 6, Valles 5, Jarosiewicz 5, Marciniak 4, Adamski 3, Burzak 3, Zivković 2, Przybylski 1, Antolak, Konieczny, Janikowski, Fedeńczak.

Energa MKS: Szczecina, Hrdlicka – Góralski 9, Pilitowski M. 4, Wróbel 3, Pilitkowski K. 2, Biernacki 2, Krępa 2, Kużdeba 1, Kus 1, Adamczyk, Bekisz, Pedryc, Karpiński.

KKS Kalisz - Śląsk II Wrocław. Wicelider drugiej ligi nie zw...