Prosna Kalisz pokonała CKS Zduny i jest bliżej awansu

Prosna Kalisz – CKS Zduny
Prosna Kalisz – CKS Zduny Andrzej Kurzyński (c)
Prosna Kalisz podtrzymała zwycięską pasę i zrobiła kolejny krok w kierunku awansu do ligi okręgowej. W niedzielę podopieczni Roberta Słomiana rozprawili się z zespołem CKS Zduny

Prosna Kalisz pokonała CKS Zduny, przedostatnią drużynę ligi 3:0, ale zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo. Kaliszanie mogli objąć prowadzenie już w pierwszych minutach, ale po strzale Michała Balcerzaka futbolówka minęła słupek. W 30 minucie ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Michał Baszczyński, ale góra okazał się golkiper gości. Pięć minut później wynik spotkania otworzył Balcerzak, który doskonale uderzył głową po dośrodkowaniu Marcina Sipki z rzutu wolnego.

Męska rozmowa w szatni podczas przerwy najwyraźniej ożywiła piłkarzy Prosny, którzy po zmianie stron w ciągu kilkunastu minut mogli zdobyć aż trzy gole. W najlepszej sytuacji był Balcerzak, po strzale którego piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców CKS-u. W 64 minucie składną akcję rozpoczął Baszczyński, który najpierw zagrał do Emila Spałki, a ten do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Tomasza Malinowskiego, który podwyższył na 2:0. W 75 minucie wynik spotkania ustalił Dawid Jagielski.

Prosna Kalisz pozostaje liderem rozgrywek A-klasy grupy I. W niedzielę zmierzy się na wyjeździe z CKS Zbiersk.

Prosna Kalisz – CKS Zduny 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Balcerzak 35', 2:0 Tomasz Malinowski 64', 3:0 Dawid Jagielski 75'.

Prosna Kalisz: Borwik, Sipka, Garifow, Piskozub, Frontczak (84' Sadło), Balcerzak, Baszczyński (82' Machlański), Jarczewski, Malinowski, Płotek (63' Spałka), Jagielski.

CKS Zduny: Karol Konarkowski, Olejnik, Ł. Konopka, Kuszaj, Kamil Konarkowski (81' Łuczak), Brylewski, Stachowiak, T. Konopka, Pawlaczyk, Stybel, Ciesielski (89' Kluba).