Prosna Kalisz rozbiła Liskowiaka Lisków

Prosna Kalisz - Liskowiak Lisków
Prosna Kalisz - Liskowiak Lisków Andrzej Kurzyński (c)
Krocząca po awans do ligi okręgowej Prosna Kalisz rozbiła w niedzielę Liskowiaka Lisków 5:0. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek kaliszanie pozostają liderem A-klasy grupy I.

Prosna Kalisz już od pierwszych minut dominowała na boisku, ale biało-czerwonym brakowało skuteczności. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Mateusz Jarczewski i Michał Balcerzak. Festiwal strzelecki Prosna rozpoczęła w 29 minucie po zmieszaniu w polu karnym futbolówkę do siatki rywali posłał Mateusz Śniegula. Minutę później było już 2:0. Po dośrodkowaniu Dawida Jagielskiego ładną bramkę po strzale głową zdobył Balcerzak.

Po zmianie stron Prosna Kalisz nadal dyktowała warunki na boisku. Od 48 minuty goście z Liskowa musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartkę po faulu w polu karnym na Marcinie Sipce zobaczył Kamil Durdyn. Sędzia podyktował też rzut karny, którego na gola zamienił Jarczewski. Kwadrans później na 4:0 podwyższył Sipka. Wynik meczu w 68 minucie ustalił wprowadzony chwilę wcześniej Karol Płotek.

W najbliższa niedzielę, 1 czerwcaProsna Kalisz podejmować będzie CKS Zduny. Mecz na boisku przy ul. Łódzkiej o godz. 11.00.

Prosna Kalisz – Liskowiak Lisków 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Śniegula 29', 2:0 Michał Balcerzak 30', 3:0 Mateusz Jarczewski 49' (karny), 4:0 Marcin Sipka 63', 5:0 Karol Płotek 68'

Prosna Kalisz: Borwik, Sadło (44' Fijałkowski), Garifow, Piskozub, Śniegula, Sipka, Baszczyński, Jarczewski, Malinowski (60' Frontczak), Balcerzak (71' Spałka), Jagielski (60' Płotek).

Liskowiak Lisków: Wojdziak, Piotr Gierosz, Grzelak, Nerka (66' Tokarek), Ignaszak, M. Bekalarek, Antczak, Przybyła (48' Paweł Gierosz), Durdyn, Werbiński (71' Kubyszek), K. Bekalarek.