Prosna Kalisz rozgromiła Raszkowiankę Raszków

Prosna Kalisz - Raszkowianka Raszków
Prosna Kalisz - Raszkowianka Raszków Andrzej Kurzyński (c)
Prosna Kalisz w meczu kończącym rundę jesienną rozgrywek piłkarskiej klasy A rozgromiła na własnym boisku Raszkowiankę Raszków. 6:1. Gdyby kaliszanie wykorzystali wszystkie sytuacje, wynik mógł być nawet dwucyfrowy.

Prosna Kalisz mogła zdobyć gola już w pierwszej minucie, ale doskonałą sytuację sam na sam z 52-letnim bramkarzem Raszkowianki, Henrykiem Lisem, zmarnował Emil Spałka. Chwilę później golkiper Raszkowianki wyłapał strzał głową Tomasza Malinowskiego. Na pierwsze trafienie Prosna Kalisz czekała do 25 minuty. Wówczas sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Mariusz Rosiak. Dziesięć minut później ten sam zawodnik wykorzystał drugiego karnego. Jeszcze przed przerwą Prosna Kalisz podwyższyła prowadzenie na 3:0 po golu Malinowskiego. Niedługo po zmianie stron Prosna Kalisz prowadziła już 4:0 po tym, jak Piotr Kliber przymierzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 59 minucie Prosna Kalisz została jednak skarcona za niefrasobliwość w obronie. Honorowego gola dla Raszkowianki zdobył Krzysztof Majewski. W 68 minucie Prosna Kalisz odpowiedziała golem Emila Spałki, a w 70 minucie wynik spotkania ustalił Michał Balcerzak.

- Nie wiem jak ocenić ten mecz. Wynik na pewno jest fajny, ale sama gra nie wyglądała super. Naszym mankamentem jest to, że nie potrafimy wykorzystać sytuacji, które sobie stwarzamy - powiedział Robert Słomian, szkoleniowiec Prosny Kalisz. - Ale oczywiście trzeba się cieszyć ze zwycięstwa.

Prosna Kalisz - Raszkowianka Raszków 6:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Rosiak (25' karny), 2:0 Mariusz Rosiak (34' karny), 3:0 Tomasz Malinowski (38'), 4:0 Piotr Kliber (49'), 4:1 Krzysztof Majewski (60'), 5:1 Emil Spałka (68'), 6:1 Michał Balcerzak (70').

Prosna Kalisz: Żółtek - Garifow, Rosiak (42' Piskozub), Kliber, Fijałkowski, Sipka (70' Frontczak), Jarczewski, Baszczyński (70' Świercz), Malinowski, Balcerzak, Spałka.

Raszkowianka Raszków: H. Lis - Dryjański, Matyjasik, Kwiatkowski, Michalak, P. Lis, Ł. Przybylak, Adamek, Kamil Majewski, Krzysztof Majewski (60' Pietrzak), S. Przybylak.

Prosna Kalisz zakończyła rundę jesienną na pierwszym miejscu. W najbliższą niedzielę, 17 listopada zagra awansem mecz rundy wiosennej z GKS-em Żerków. Spotkanie na boisku przy ul. Łódzkiej o godz. 11.00.