Prosna Kalisz uległa Olimpii Brzeziny

AND
Prosna Kalisz - Olimpia Brzeziny
Prosna Kalisz - Olimpia Brzeziny Andrzej Kurzyński (c)
Prosna Kalisz straciła pierwsze w tym sezonie punkty. W czwartym meczu kaliskiej A-klasy grupy I niepokonana dotąd kaliska drużyna uległa na własnym boisku Olimpii Brzeziny 0:1.

Mecz drugiej z trzecią drużyną od początku zapowiadał się ciekawie. Zwłaszcza, że Prosna i Olimpia nie kryją swoich aspiracji na awans do ligi okręgowej. Kaliszanie stracili bramkę już w 4 minucie spotkania. Po fatalnym błędzie obrońców sam na sam z Łukaszem Borwikiem bramkarzem Prosny wyszedł Dawid Przepiórka i technicznym strzałem zdobył prowadzenie dla Olimpii. Jak się później okazało, był to gol na wagę zwycięstwa. Prosna próbowała odrobić straty, ale obrońcy Olimpii skutecznie przerywali kaliszan, którzy do końca pierwszej połowy nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali.

Po zmianie stron oba zespoły kolejno marnowały dogodne sytuacje strzeleckie. Najpierw Damian Wieczorek mógł zdobyć gola dla Olimpii, a później stuprocentową sytuację dla Prosny zmarnował Michał Baszczyński, który uderzył prosto w bramkarza. Niewiele brakowało a w doliczonym czasie gry bramkę głową zdobyłby golkiper Prosny, który pojawił się w polu karnym rywali przy okazji rzutu rożnego. Ostatecznie więc Prosna Kalisz uległa Olimpii Brzeziny 0:1.

- Moja drużyna zagrała zbyt bojaźliwie. Kompletnie nam nic nie wychodziło z tego, co sobie założyliśmy przed meczem - powiedział Robert Słomian, szkoleniowiec Prosny Kalisz. - trzeba jednak przyznać, że chłopacy zostawili sporo serca na boisku. Nie załamujemy się i walczymy dalej.

Dzięki zwycięstwu Olimpia Brzeziny awansowała na drugie miejsce w tabeli, a Prosna Kalisz spadła na trzecie. Prowadzi z kompletem punktów OKS Ostrów Wlkp., z którym Prosna zmierzy się już w najbliższą niedzielę.