Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przed wyjazdem na wakacje zapewnij opiekę swojemu pupilowi

MSZ
Przed wyjazdem na wakacje zapewnij opiekę swojemu pupilowi. 12.07.2017 Łód, ul. Marmurowa, schronisko dla zwierząt od początku wakacji przyjęło 100 porzuconych psów i kotów. Zwierzęta najczęściej błąkają się porzucone przez właścicieli, którzy wyjechali na urlop
Przed wyjazdem na wakacje zapewnij opiekę swojemu pupilowi. 12.07.2017 Łód, ul. Marmurowa, schronisko dla zwierząt od początku wakacji przyjęło 100 porzuconych psów i kotów. Zwierzęta najczęściej błąkają się porzucone przez właścicieli, którzy wyjechali na urlop Paweł Lacheta
Przed wyjazdem na wakacje zapewnij opiekę swojemu pupilowi. Okres urlopowy, to czas wyjazdów i odpoczynku, a jednocześnie najgorszy okres dla zwierząt, które w letnich miesiącach są najczęściej porzucane i krzywdzone. Policjanci apelują do właścicieli zwierząt o zapewnienie im należytej opieki w wakacje. Przypominamy, że porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem

Przed wyjazdem na wakacje zapewnij opiekę swojemu pupilowi

W okresie wakacji, domowe zwierzęta stają się prawdziwym utrapieniem. Okazuje się wtedy, że na letni wypoczynek nie możemy zabrać psa, czy kota. Bardzo często właściciel, który nie może lub też nie stara się nawet znaleźć opieki, wywozi swojego dotychczasowego pupila i porzuca go.

Policja przypomina, że porzucenie zwierzęcia przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest prawnie uznane za znęcanie się nad zwierzęciem. Takie zachowanie jest zagrożone karą grzywny oraz pozbawieniem wolności na okres dwóch lat. Jeśli sprawca wykazuje się szczególnym okrucieństwem - nawet do trzech lat więzienia.

Przez znęcanie się należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: np. zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, bicie zwierząt, przeciążanie zwierząt, transport zwierząt powodujący ich zbędne cierpienie i stres, złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt, utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa, bądź w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji, porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, stosowanie okrutnych metod w chowie lub hodowli zwierząt, organizowanie walk zwierząt, wystawianie zwierzęcia na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu, utrzymywanie zwierzęcia bez odpowiedniego pokarmu lub wody.

Przed wyjazdem na wakacje zapewnij opiekę swojemu pupilowi

- Jeżeli widzimy, że ktoś porzuca zwierzę, wyjechał i pozostawił je bez opieki i nikt do niego nie zagląda, zwierzę zostało przywiązane do drzewa, błąka się, wygląda na zagubione, a także inne przypadki, kiedy zwierzęciu dzieje się krzywda powinniśmy zawiadomić Policję, Straż Miejską, czy inne odpowiednie służby - apelują złotoryjscy policjanci.

Statystyki są przerażające! Z opublikowanego wiosną raportu MSWiA wynika, że systematycznie rośnie liczba przestępstw przeciwko zwierzętom. W 2015 r. stwierdzono 1859 przestępstw wobec zwierząt, czyli o 23,1 proc. więcej niż w roku 2014 r. (wówczas było ich 1501); Te dane są zatrważające, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, Że jeszcze 10 lat temu - w 2004 r. odnotowano ich ok. 990.

Przed wyjazdem na wakacje zapewnij opiekę swojemu pupilowi

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto