Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przetarg na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego w rejonie dworców PKP i PKS w Kaliszu rozstrzygnięty

Andrzej Kurzyński
Przetarg na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego w rejonie dworców PKP i PKS w Kaliszu rozstrzygnięty
Przetarg na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego w rejonie dworców PKP i PKS w Kaliszu rozstrzygnięty UM w Kaliszu
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu rozstrzygnął przetarg na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego w rejonie dworców PKP i PKS. Inwestycja ma kosztować ponad 19,3 mln złotych.

Zintegrowany węzeł przesiadkowy powstanie w rejonie dworców autobusowego i kolejowego w Kaliszu. Wybudowane będą parkingi: Park&Ride, Kiss&Ride, Bike&Ride, TAXI, dla osób niepełnosprawnych, dla autobusów oraz zatoki autobusowe. Powstanie kompleksowy układ komunikacyjny związany z właściwą obsługą węzła wraz z pozostałą infrastrukturą techniczną. Zamontowana zostanie instalacja oświetleniowa i monitoring. Teren ozdobi zieleń miejska. Poza tym dziesięć przystanków komunikacji miejskiej wyposażonych zostanie w tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, a sześć w biletomaty.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu rozstrzygnął wreszcie przetarg opracowanie dokumentacji technicznej oraz wykonanie robót budowlano–montażowych w formule zaprojektuj i wybuduj dla zadania pod nazwą „Budowa Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Kaliszu oraz wyposażenie przystanków komunikacji miejskiej w tablice dynamicznej informacji pasażerskiej i biletomaty”.

Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta złożona przez konsorcjum firm: Zakład Usługowo – Handlowy Włodzimierz Chabierski z miejscowości Złotniki Wielkie w podkaliskiej gminie Żelazków jako lider konsorcjum oraz Przedsiębiorstwo DIR z Pawłówka i EKO-NAJ Artur Różewicz z Kalisza. Cena opiewa na 19.340.518,77 złotych. Była ona nieco wyższa od drugiej oferty. Ale pod uwage brano nie tylko cenę, ale też okres rękojmi za wady i gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz okres rękojmi za wady i gwarancji jakości biletomatów i elektronicznych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej.
Podpisanie umowy ma nastąpić 6 lipca.

Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w rejonie dworców PKP i PKS jest częścią większego projektu pod nazwą „Rozwój systemu komunikacji publicznej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego - Miasto Kalisz”. W ramach tego przedsięwzięcia powstał już mniejszy węzeł przesiadkowy przy ulicy Majkowskiej. To także zakup nowych autobusów. Niebawem do Kalisza trafi kolejnych jedenaście pojazdów marki MAN o napędzie hybrydowym. Przedsięwzięcie to będzie dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020.

Centra przesiadkowe mają zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej i rowerów. To także krok na drodze ku poprawieniu jakości powietrza jakim oddychamy w mieście.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto