Puchar Davisa w Kaliszu. Polska gra z Hongkongiem. ZDJĘCIA

Puchar Davisa w Kaliszu. Mecz Polska - Hongkong
Puchar Davisa w Kaliszu. Mecz Polska - Hongkong Andrzej Kurzyński
W piątek, 6 marca w Kaliszu rozpoczęło się dwudniowe spotkanie tenisowego Pucharu Davisa. Reprezentacja Polski z Jerzym Janowiczem na czele podejmuje kadrę Hongkongu. W pierwszym dniu odbyły się dwa spotkania singlistów.

W hali Arena Kalisz Polacy rozpoczynają swoją drogę do powrotu do ścisłej czołówki.. Wygrana z Hongkongiem da im możliwość gry we wrześniowym meczu o prawo gry w 2021 roku w barażu o miejsce w Grupie Światowej I, stanowiącej bezpośrednie zaplecze elity rywalizującej o Puchar Davisa.

W meczu otwierającym spotkanie Pucharu Davisa Polska – Hongkong w Kaliszu, debiutujący w tych rozgrywkach Kacper Żuk bez problemów pokonał Chinga Lama 6:2, 6:1. W drugiej parze spotkali się Jerzy Janowicz i Pak Long Yeung. W tym przypadku starcie było już bardzo zacięte. W pierwszym secie lepszy okazał się zawodnik z Azji, który wygrał 7:6 (7:5). W drugim secie lepszy był Polak, który wygrał 7:5. W trzeciej partii Jerzy Janowicz zwyciężył 6:4. Tym samym po pierwszym dniu reprezentacja Polski prowadzi z Hongkongiem 2:0.

Sobota rozpocznie się od gry deblowej. Polskę będą w niej reprezentować Szymon Walków i Jan Zieliński, a Hongkong - Pak Long Yeung i Hong Kit Wong. Następnie mecze singlowe: Kacper Żuk vs. Hong Kit Wong oraz Jerzy Janowicz vs. Ching Lam. Ostatni pojedynek, w przypadku wcześniejszego rozstrzygnięcia wyniku meczu, może się nie odbyć.

Z uwagi na potencjalne zagrożenie epidemiologiczne, mecze odbywają się będą bez udziału kibiców.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]