Puchar Polski Kobiet w bilardzie. Tczewianki zajęły dobre miejsca

Zbigniew Brucki
W Kielcach odbyły się dwa z cyklicznych turniejów Pucharu Polski Kobiet. W inauguracyjnych zawodach wystartowało 31 zawodniczek w tym dwie z Arkadii Tczew.

W zawodach brały udział dwie zawodniczki z Arkadii Tczew - Sandra Aftka i Paulina Rutkowska.

Po dwóch zwycięstwach Paulina sensacyjnie pokonała Monikę Ząbek, a Sandra ulega najbardziej utytułowanej w tym gronie Oliwii Zalewskiej. Kolejne zwycięstwo Sandry spowodowało, iż w ćwierćfinale zameldowały się obie tczewianki. Niestety, los zetknął je ze sobą i już tylko jedna z nich na pewno mogła cieszyć się medalem. Lepiej zaczęła Sandra prowadząc 4:2. Zryw Pauliny okazał się zabójczy. Wygrała trzy kolejne partie, pokonując klubową koleżankę.

W półfinale Rutkowska uległa 1:5 Zalewskiej, ale dało to jej brąz Pucharu Polski Kobiet. Sandra Aftka zajęła 5. miejsce. W drugim z turniejów tczewianki zajęły odległe pozycje i zajmują obecnie ex aequo 7. miejsce.