Puchar Polski. W finale wojewódzkim Polonia Środa zdecydowanie lepsza od KKS-u Kalisz

W finale wojewódzkim Pucharu Polski Polonia Środa Wielkopolska pokonała 4:2 KKS Kalisz. Gospodarze zdobyli puchar trzeci raz z rzędu.

Pierwsze minuty meczu nie wzbudziły niepokoju wśród kaliskich kibiców. Kaliszanie byli częściej przy piłce, a sygnał do ataku dał celnym strzałem Ivan Vidal Gonzalez, choć tylko wywalczył tylko rzut rożny. W 13 minucie mocno po ziemi uderzył Hubert Antkowiak, ale bramkarz średzki nie miał problemów ze złapaniem piłki.
Tymczasem minutę później pierwszy celny strzał gospodarzy zakończył się zdobyciem gola. Bramkę strzelił prawy obrońca Oskar Kozłowski, który nic sobie nie robił z nacisku ze strony kaliskich obrońców. W 20 minucie już było 2:0. Kaliskim obrońcom nie udało się złapać na spalonym najlepszego strzelca Polonii Krzysztofa Bartoszaka, bo w środku boiska został Ernerst Dzięcioł. Średzki napastnik popędził w kierunku bramki gości i strzałem przy słupku pokonał Adama Wasiluka. Jeszcze przed przerwą po długim podaniu Adam Wilk zagrał pietą do Bartoszaka, który minął Wasiluka i umieścił piłkę w siatce. Trzy akcje, trzy strzały i trzy bramki dla gospodarzy. A mogło być jeszcze gorzej. W 40 minucie powinno być 4:0, ale bramkarz KKS-u kapitalnie obronił strzał głową Luisa Henriqueza. W rewanżu bliski zdobycia gola był Robert Tunkiewicz, który główkował minimalnie niecelnie.
W drugiej połowie trener Sławomir Majak dokonał kilku zmian... defensywnych, ale goście zaczęli trafiać. W 49 minucie ładnie uderzył głową Ivan Vidal Gonzalez, ale tuż obok słupka. W 63 minucie z prawej stron rzut wolny egzekwował Tunkiewicz, a pierwszą bramkę dla gości strzelił Mateusz Gawlik.
Kwadrans przed końcem potyczki KKS-iacy powinni stracić nadzieję. Najpierw czerwoną kartkę za faul zobaczył Robert Tunkiewicz, a chwilę potem na 4:1 podwyższył Adam Gajda. Goście nie załamali się i próbowali nieco poprawić rezultat. W 84 minucie wynik ustalił po rzucie wolnym i celnej główce Patryk Palat. Dodajmy, że w 90 minucie Wasiluk wygrał pojedynek z Michałem Burzyńskim.

Polonia Środa Wielkopolska - KKS Kalisz 4:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Oskar Kozłowski 14, 2:0 Krzysztof Bartoszak 20, 3:0 Krzysztof Bartoszak 32, 3:1 Mateusz Gawlik 63, 4:1 Adam Gajda 76, 4:2 Patryk Palat 84.
KKS Kalisz: Adam Wasiluk - Mateusz Gawlik, Mateusz Żytko, Nikodem Fiedosewicz, Mateusz Żebrowski, Gabriel Vidal Gonzalez, Ivan Vidal Gonzalez, Robert Tunkiewicz, Pawlo Hordijczuk (46 Patryk Palat), Hubert Antkowiak (59 Patryk Jarantowicz), Ernest Dzięcioł.
Czerwona kartka (druga żółta): Robert Tunkiewicz (KKS, 75).