Pucharowi liderzy

EMKA
Szkoleniowiec Delfina Kalisz, Jerzy Wleklak na treningu pływackim.   Fot. D. Bitke
Szkoleniowiec Delfina Kalisz, Jerzy Wleklak na treningu pływackim. Fot. D. Bitke
Zawodnicy SS Triathlon Delfin Kalisz wzięli udział w dwóch zawodach zaliczanych do Pucharu Wielkopolski. Po czterech imprezach podopieczni Jerzego Wleklaka zajmują pierwsze miejsca aż w czterech kategoriach.

W Lusowie rywalizacja odbywała się na dystansach: 200 m pływanie, 4 km rower, 1 km bieg. W kategorii open mężczyzn siódme miejsce zajął Mateusz Kaźmierczak (15:56), a 10. Wojciech Gałczyński (16:27). Natomiast w kat. open kobiet zwyciężyła Anna Wleklak (18:13), a druga była Katarzyna Wleklak (18:14).

Z kolei w Murowanej Goślinie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski połączone z Pucharem Polski na dystansach 0,6 km - 17,2 km - 3 km seniorzy, juniorzy i juniorzy młodsi oraz 0,3 km - 8 km - 1,5 km młodzicy. Kapitalnie spisała się zwyciężczyni niedawnego Pucharu Polski w Szczecinku, Anna Grzesiak (44:07), która wygrała nie tylko rywalizację juniorek młodszych, ale także open kobiet. Wśród juniorów starszych drugi był Leszek Tomaszewski (43:24), w kat. juniorek trzecie miejsce zajęła Katarzyna Wleklak (50:38). Z kolei w rywalizacji juniorów młodszych trzeci był Filip Różański (40:56), 11. Wojciech Gałczyński (43:42), a 24. Piotr Raabe (47:35). Natomiast w kat. młodzików drugie miejsce zajął Mateusz Kaźmierczak (23:57), a szóste Mateusz Bochat (24:58).