Rekordy chodziarzy UKS 12 Kalisz w Zaniemyślu [FOTO]

UKS 12 Kalisz w Zaniemyślu
UKS 12 Kalisz w Zaniemyślu Paweł Wiśniewski
W Zaniemyślu odbyły się tradycyjnie mocno obsadzone XIV Międzynarodowe Zawody w chodzie sportowym. Z zawodników UKS 12 Kalisz najlepiej spisali się najmłodsi adepci chodu sportowego w kategorii dzieci starszych

Wśród chłopców na dystansie 2 km drugie miejsce zajął Jan Rosiewicz (13:37), a na tym samym dystansie wśród dziewcząt trzecia była Emilia Wiśniewska (11:46). Bardzo dobrze spisał się w kategorii młodzika Mikołaj Nowostawski, który pokonał 5 km w czasie 29:45 i zajął ostatecznie piątą lokatę.

Mocna rywalizacja była w tej samej kategorii wiekowej na 3 km dziewcząt, bowiem na starcie stanęły najlepsze zawodniczki kraju w tej kategorii wiekowej i zawody stanowiły swoiste mistrzostwa Polski młodziczek. Amelia Błażejewska z UKS 12 Kalisz zajęła jedenaste miejsce z wynikiem 17.40.

Po ponad dwuletniej przerwie na na trasach chodu pojawiła się Marta Bińczyk, która w konkurencji seniorek na 20 km zajęła szóstą lokatę z wynikiem 2:00:47.
- Wszyscy zawodnicy UKS-12 poprawili swoje rekordy życiowe - podkreśla Paweł Wiśniewski z UKS 12 Kalisz.