Remont ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu jeszcze się przeciągnie. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Remont ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu
Remont ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu Andrzej Kurzyński
Remont ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu przeciąga się już o kilka miesięcy i, jak się okazuje, jeszcze trochę potrwa. Miast tłumaczy to koniecznością wprowadzenia zmian w trakcie realizacji robót.

Przedłużające się prace irytują mieszkańców i trudno się dziwić. Remont ulicy Śródmiejskiej miał się już dawno zakończyć, ale życie te plany mocno zweryfikowało. Przejazd przez Złoty Róg jest niemożliwy, a kierowcy muszą jeździć objazdami. Z utrudnieniami muszą liczyć się także piesi. Jak długo jeszcze potrwa remont? Interpelację w tej sprawie złożyła radna Magdalena Walczak.

- Uprzejmie proszę o wskazanie przyczyn przedłużania się prac w tym obszarze, w szczególności o informację, czy przewidziane były w ramach prac zamontowanie separatora wody deszczowej na odcinku od ul. Fabrycznej do l. Wolności i czy separator taki został ostatecznie zamontowany przez Wykonawcę. Proszę także o wskazanie kiedy planowane jest zakończenie prac na tym odcinku i przywrócenie ruchu drogowego - napisała radna do prezydenta miasta.

Jak tłumaczy prezydent Krystian Kinastowski, główne przyczyny mające istotny wpływ na wydłużenie terminu przebudowy ul. Śródmiejskiej to "konieczność wprowadzenia zmian w trakcie realizacji robót w stosunku do rozwiązań przyjętych w projekcie w zakresie układania nawierzchni na chodnikach i ścieżce rowerowej, niwelety
nawierzchni jezdni, a przede wszystkim głęboka i szczegółowa analiza możliwości umieszczenia separatora w jezdni na odcinku pomiędzy ul. Pułaskiego a Kanałem Rypinkowskim".

- Wyposażenie sieci kanalizacji deszczowej w separator było objęte niniejszym zadaniem. Opracowany projekt na przebudowę ul. Śródmiejskiej, ze względu na istniejące ograniczenia terenowe spowodowane jego zagospodarowaniem, uwzględniał usytuowanie separatora w jezdni ul. Śródmiejskiej na odcinku pomiędzy ul. Pułaskiego a Kanałem Rypinkowskim i zakładał jego posadowienie na głębokości 6 m poniżej nawierzchni jezdni - wyjaśnia prezydent Kalisza.

Na podstawie wykonanego już na etapie realizacji prac wykopu próbnego okazało się, iż wysoki poziom wody gruntowej, bardzo niska nośność gruntu podłoża, a także bliskość budynków wielorodzinnych o niezadowalającym stanie technicznym, wykluczyły możliwość wykonania separatora we wskazanym w projekcie miejscu, gdyż groziło by to katastrofą budowlaną.

- Z tego powodu odstąpiono od wykonania separatora w ramach realizowanej obecnie inwestycji, ograniczając zakres robót do wyprowadzenia odcinków kanalizacji poza pas drogowy ulicy Śródmiejskiej, celem umożliwienia jak najszybszego zakończenia zadania. Biorąc pod uwagę obecne zaawansowanie robót, zakończenie zadania w zakresie umożliwiającym całkowite przywrócenie ruchu kołowego i pieszego winno nastąpić do końca września - deklaruje Krystian Kinastowski.

ZOBACZ TAKŻE:

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022. Te daty warto zapamiętać. SPRAWDŹ


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: kalisz@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Obserwuj nas także na Google News

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie