Reprezentanci UKS 12 Kalisz na podium mityngu we Wrocławiu [FOTO]

UKS 12 Kalisz we Wrocławiu
UKS 12 Kalisz we Wrocławiu UKS 12 Kalisz
Zawodnicy UKS 12 Kalisz z powodzeniem rywalizowali w I Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym 70-lecia Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki

Tym startem lekkoatleci UKS 12 Kalisz (poza miotaczami, którzy startowali już 1 maja) rozpoczęli sezon letni. Najlepiej spisał się Piotr Goździewicz, który w kategorii juniora młodszego w pchnięciu kulą zajął drugie miejsce. Podopieczny trenera Marcina Małeckiego ustanowił swój nowy rekord życiowy na otwartym stadionie wynikiem,17.91 m.

Faworytką konkursu skoku wzwyż była Patrycja Skoczylas i nie zawiodła, choć skoczyła "tylko" 168 cm. Trzecie miejsce w trójskoku zajęła Magdalena Kuświk wynikiem 9,94 m. Tuż za podium w skoku w dal uplasował się inny podopieczny trener Adriany Wange - Damian Śniegula. Wynikiem 6,24 m ustanowił nowy rekord życiowy.

Na uwagę zasługują rekordy życiowe młodziczek prowadzonych przez trenera Pawła Wiśniewskiego. W biegu na 800 m Weronika Tomaszewska uzyskała 2:41,41, a Martyna Kurzajczyk w biegu na 300 m 49,09.

Więcej w piątek w papierowym wydaniu "Ziemi Kaliskiej".

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani