Reprezentanci UKS 12 Kalisz zdobyli dwa medale mistrzostw Polski w chodzie sportowym. ZDJĘCIA

W Gdańsku odbyły się zawody w chodzie sportowym "O Puchar Obrońców Poczty Gdańskiej". W ramach imprezy rozegrano mistrzostwa Polski juniorów w chodzie na 20 km. Bardzo dobrze w debiucie na tym dystansie spisali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego 12 Kalisz, którzy zajęli trzecie miejsca i zdobyli brązowe medale.

Amelia Błażejewska pokonała dystans 20 km w czasie 1.56.08, a Mikołaj Nowostawski w 1.49.06. Dla obojga był to już trzeci tegoroczny medal mistrzostw Polski. Wcześniej stawali na podium w hali i na dystansie 10km.

Międzynarodową obsadę miały chody na dystansie 3 km w kategorii U16 i 5 km w U18. Tym większe powody do zadowolenia miał trener Paweł Wiśniewski, bowiem na obu dystansach triumfowała kaliszanki. Na 3 km pierwsze miejsce zajęła Paulina Tomaszewska z wynikiem 15.11, a na 5 km Emilia Wiśniewska z czasem 25.24.

Liga lekkoatletyczna młodzików

Tego samego dnia w Poznaniu odbyła się Liga Lekkoatletyczna Młodzików. Tu także z jak najlepszej strony pokazali się zawodnicy UKS 12 Kalisz, rywalizujący również w kategorii open.

W rzucie dyskiem zwyciężyli Zuzanna Duster i Odyseusz Żarnecki. Ci sami zawodnicy w pchnięciu kulą uplasowali się na drugich pozycjach z wynikami - odpowiedni: 10,44 m i 11,85 m.

Z kolei drugie miejsce zajęła Maja Gąsiorowska w biegu na 300 m przez płotki z rekordem życiowym 48,57 s.
Na trzecim stopniu podium stanęli: Bartosz Przybylak w rzucie oszczepem (38.89 m, r. życiowy), Jakub Kałużny w biegu na 300 m (39.14 s, rekord życiowy) oraz Cyprian Grzegorek w biegu na 1000 m (3:05,34).

Ponadto rekordy życiowe poprawiali: Szymon Krystek (600m/1.37.61), Maciej Kraszewski (300 m/40.85), Marianna Kowalczyk (100m/13.92), Iga Golanowska (600m/1.54.02), Julia Graczykowska (600m/1.56.47), Wiktor Grzegorek (kula/8.63 i dysk/32.51), Mikołaj Wojtczak (1000m/2.47.71).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani