Ruch Chorzów - KKS Kalisz. Kaliszanie byli bliscy zdobycia punktu. ZDJĘCIA

Ruch Chorzów - KKS Kalisz 1:0
Ruch Chorzów - KKS Kalisz 1:0 Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę, 27 marca 2022 roku w meczu eWinner II ligi jeden z faworytów rozgrywek Ruch Chorzów podejmował ekipę KKS-u Kalisz. Gospodarze zwyciężyli 1:0, ale kaliszanie spisali się bardzo dobrze i bliscy byli wywiezienia z Cichej co najmniej punktu.

Ruch Chorzów - KKS Kalisz. Kaliszanie byli bliscy zdobycia punktu.

Przez pierwsze 30 minut potyczka była wyrównana i w zasadzie niewiele się działo. Dopiero w 28. minucie minimalnie koło słupka główkował Daniel Szczepan. W odpowiedzi blisko bramki strzelił z 18 metrów Daniel Kamiński.

W 35 minucie pierwszy, celny strzał w meczu. Uderzał Tomasz Foszmańczyk, ale prosto w Macieja Krakowiaka. Niestety, pięć minut później kibice Ruchu cieszyli się z gola. Szczepan poradził sobie z kaliską obroną i skutecznie strzelił na bramkę.

Po przerwie na boisku pojawił się m.in. Nestor Gordillo i to Hiszpan był najbliżej zdobycie wyrównującej bramki. Z pierwszym jego uderzeniem w 67 minucie poradził sobie bramkarz Ruchu. W 73. minucie Gordillo oddał zaskakujący strzał na bramkę Ruchu, ale trafił w słupek.

Wcześniej bliski zdobycia bramki uderzeniem głową po rzucie rożnym był Filip Kendzia. W rewanżu Maciej Krakowiak sparował nad poprzeczkę piłkę po uderzeniu zawodnika ekipy gospodarzy. Ostatecznie gospodarze dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka.

- Szukaliśmy punktu, ale nie udało się, choć mecz był stykowy. W pierwszej połowie przegrany pojedynek skończył się stratą bramki. Gospodarze rozbijali nasze ataki. Po przerwie zagraliśmy odważniej. Były naprawdę dobre sytuacje bramkowe - Gordillo i Kendzi po stałym fragmencie gry - podsumował trener KKS Kalisz Bogdan Zając.

Ruch Chorzów - KKS 1925 Kalisz 1:0 (1:0)

1:0 Daniel Szczepan 40.
Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik (46. Przemysław Szkatuła), Filip Nawrocki, Remigiusz Szywacz - Paweł Żuk (90. Tomasz Wójtowicz), Michał Mokrzycki, Patryk Sikora, Łukasz Janoszka (70. Piotr Stępień), Tomasz Foszmańczyk, Jakub Malec (46. Piotr Wyroba) - Daniel Szczepan (77. Filip Żagiel).
KKS: Maciej Krakowiak - Jakub Głaz (59. Bartłomiej Putno), Przemysław Stolc, Filip Kendzia (84. Kacper Dudek), Wiktor Smoliński - Nikodem Zawistowski, Mateusz Gawlik, Michał Borecki, Mateusz Wysokiński (59. Nestor Gordillo), Daniel Kamiński (46. Jakub Staszak) - Piotr Giel.
Żółte kartki: Szczepan - Gawlik, Głaz, Gordillo, Giel
Widzów: 7.214