Są pieniądze na atrakcje turystyczne w powiecie kaliskim. Na co zostaną przeznaczone?

OPRAC.: ESA
Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację różnego rodzaju działań w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2021 roku. Blisko 70 000 zł trafi do dwóch organizacji pozarządowych z terenu powiatu kaliskiego na działania w dziedzinie turystyki.

Dofinansowanie na działania w dziedzinie turystyki przyznano na realizację dwóch zadań w powiecie kaliskim. Pieniądze zostaną przeznaczone na:

- „Oznakowanie Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej szansą dla rozwoju turystyki w Krainie Nocy i Dni”- to projekt złożony przez Stowarzyszenie "LGD7 - Kraina Nocy i Dni". Na ten cel przyznano dotację w kwocie 34 700 zł.,

- „Kaliska kolej wąskotorowa szansą promocji dziedzictwa historycznego regionu” to projekt złożony przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, a na jego realizację przyznano dotację w wysokości 34 992 zł.

Zarówno jedno, jak i drugie zadanie realizowane będzie we współpracy z Powiatem Kaliskim, a także gminami powiatu kaliskiego, na których terenie projekty te będą realizowane.

Co zostanie zrobione?

Stowarzyszenie "LGD7 Kraina Nocy i Dni" w ramach zadania planuje dokonać spójnego oznakowania Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej oraz umiejscowienia przy poszczególnych kościołach tablic informacyjnych. Oznakowanie szlaków turystycznych i kulturowych jest nieodzowną pomocą dla turysty poruszającego się po nieznanym terenie. Umieszczone na Szlaku znaki będą miały na celu wskazanie turyście właściwego kierunku wędrówki lub jazdy i potwierdzenie słuszności wyboru drogi. Tablice informacyjne będą stanowić źródło wiedzy dla turysty, zamieszczone informacje, zdjęcia a także mapa pozwolą turyście na zaplanowanie dalszej trasy wycieczki oraz pozyskanie informacji o miejscu, w którym się znajduje i obiekcie, który ogląda.

Z kolei zadanie pn. "Kaliska kolej wąskotorowa szansą promocji dziedzictwa historycznego naszego regionu" realizowane przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej polegać będzie na utwardzeniu peronów na stacjach w Petrykach i Złotnikach, zakupie i montażu elementów drewnianej małej architektury w tym wiaty, stołów i ławek na stacji w Zbiersku oraz zakup tablic informacyjnych dotyczących działalności kolei i atrakcji turystycznych znajdujących się w obszarze danej stacji w Żelazkowie, Petrykach, Złotnikach i Zbiersku. Tablice informacyjne zostaną umieszczone na wszystkich czterech stacjach, na których zatrzymuje się kolejka, będą stanowiły cenne źródło informacji dla turystów.

Kolej wąskotorowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców województwa wielkopolskiego, jednak towarzyszy jej słaba infrastruktura, brak dostosowania przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami, brak miejsc odpoczynku i postoju oraz słabe oznakowanie, co nie sprzyja rozwojowi turystki - nie tylko kolei wąskotorowej, ale również turystyki pieszej i rowerowej

– tłumaczy Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Spotkanie z kolejką wąskotorową w Zbiersku. ZDJĘCIA

Głównym celem realizowanych zadań jest przede wszystkim poprawa i rozwój infrastruktury turystycznej, promocja walorów kulturowych, promocja turystyki sakralnej, ukazanie zabytków i dóbr kultury mieszkańcom województwa wielkopolskiego oraz turystom przybywającym do województwa wielkopolskiego, a tym samym do powiatu kaliskiego

– dodaje Marta Wolarz ze Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Zadania zostaną dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Podatek od psa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie