MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy nordic walking do 18 km od Lęborka. Pomysły na sportowy dzień w weekend 25 - 26 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz ciekawych ścieżek nordic walking w pobliżu Lęborka? Wspólnie z Traseo mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi na najbliższy weekend. Jeżeli dopiero wchodzisz w temat nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolnym dniu będziesz mieć czas, i zaczniesz spacer w dziennym świetle. Oto nasze pomysły, gdzie warto sie wybrać w okolicy Lęborka na nordic walking. Tym razem znaleźliśmy ścieżki w odległości do 18 km od miasta. Sprawdź je i daj znać, jak Ci się podobało.

Spis treści

Nordic walking w okolicy Lęborka

Wspólnie z Traseo wybraliśmy 3 ścieżki nordic walking oddalone maksymalnie o 18 km od Lęborka. Sprawdź, czy trasa polecana przez innego użytkownika Traseo nadaje się również dla Ciebie.

Przed marszem sprawdź, jaka będzie pogoda w Lęborku.

W sobotę 25 maja według prognozy pogody ma być 25°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 56%. W niedzielę 26 maja zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 26°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 43%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wędrówka przez Puszczę Wierzchucińską

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 18,18 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 23 min.
  • Przewyższenia: 111 m
  • Suma podejść: 930 m
  • Suma zejść: 959 m

GR3miasto poleca trasę uprawiającym nordic walking z Lęborka

Puszcza Wierzchucińska, to niewielki obszar leśny położony pomiędzy Pojezierzem Słowińskim a Kaszubskim. Porastają go głównie drzewostany sosnowe dzięki czemu pomimo, iż wokół nadal jest szaro, buro i ponuro, tam wiecznie zielono. W leśnej gęstwinie w oczy rzucają się także liczne stare buki i dęby, których konary obciągnięte są mchami i porostami. Przemierzając tę okolicę napotkamy na wiele śródleśnych bagien oraz niedostępnych jezior, w których woda jest czarna jak smoła. Będąc w okolicy warto odwiedzić również ciekawą miejscowość Salino.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wędrówka przez wzgórza i Wąwozy Paraszyńskie, dzień 1

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 16,2 km
  • Czas trwania marszu: 5 godz. i 34 min.
  • Przewyższenia: 177 m
  • Suma podejść: 1 377 m
  • Suma zejść: 1 383 m

GR3miasto poleca trasę mieszkańcom Lęborka

Paraszyno to maleńka kaszubska osada, nad którą górują ponad dwustumetrowe wierzchołki licznych wzgórz, a przez środek wąskim jarem płynie rzeka Łeba. To bardzo malowniczy teren, w który warto wybrać się zarówno na piechotę, rowerem jak i kajakiem. Każdy amator aktywnego wypoczynku znajdzie tu coś dla siebie, to wspaniały teren by przygotować się do wypadu w góry, wszak na odcinku kilkunastu kilometrów spokojnie osiągnąć można sumę przewyższeń równą np.: Bieszczadom.

Tym razem zagościliśmy tu na dwa dni, a bazą naszego wypadu było Leśne Schronisko Łowców Przygód w Porzeczu.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: 20 metrowy kamienny most kolejowy k./Rozłazina

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 18,82 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 53 min.
  • Przewyższenia: 107 m
  • Suma podejść: 1 311 m
  • Suma zejść: 1 311 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Lęborka poleca GR3miasto

Nadleśnictwo Strzebielino kryje w swych lasach mnóstwo ciekawostek m.in. nieczynną już linię kolejową między Lęborkiem a Kartuzami. Na jej długości znajduje się wiele pięknych kamiennych wiaduktów, które wysokością sięgają niekiedy 20 metrów. Głównym celem naszej wędrówki jest ciekawy wiadukt wznoszący się nad Strugą Węgorza k./Rozłazina.

Opis trasy:

Wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w Godętowie k./Lęborka.
Głównym celem naszej wędrówki jest kamienny most kolejowy k./Rozłazina. Wiadukt został wybudowany w latach 1903 - 1905 by umożliwić ruch kolejowy na odcinku Lębork - Kartuzy. Od roku 2001 linia ta jest zawieszona. Wysokość budowli w najwyższym punkcie wynosi 18 metrów. Pod wiaduktem przepływa Struga Węgorza, zwana do niedawna Młyńską z uwagi na znajdujący się nieopodal młyn. Niestety po drugiej wojnie budynek popadł w ruinę, obecnie nie pozostało po nim śladu.

Prócz kamiennego kolejowego wiaduktu na trasie zobaczyliśmy wiele innych ciekawostek. Zaczynając od miejsca rozpoczęcia naszej wycieczki, czyli Godętowa mamy odrestaurowany pałac ze stylową restauracją i hotelem. Następnie kilkadziesiąt metrów po zagłębieniu się w lesie, aleję drzew pomnikowych otaczające ruiny grobowca rodziny Goddentow. Dalej w kierunku Lęborka: Jezioro Lubowidzkie, które w sezonie letnim oblegane jest przez miejscowych plażowiczów i amatorów "grillowanego steaka", a przed samym kamiennym wiaduktem ciekawą farmę danieli. W drodze powrotnej, idąc przez gęsty las napotykamy na nieco zapomniany stary cmentarz poewangelicki.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - na czym polega?

Nordic walking wybiera coraz więcej osób. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking polega na chodzeniu z kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Poprawne wykonywanie treningu może przynieść zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto