Sensacja w Koszalinie. KKS Kalisz przegrał 2:3 z broniącą się przed spadkiem Gwardią

Przed meczem KKS-iacy wybrali się na spacer nad morzem
Przed meczem KKS-iacy wybrali się na spacer nad morzem Norbert Gałązka
KKS Kalisz przegrał na wyjeździe z Gwardią Koszalin i nie wykorzystał szansy powrotu na fotel lidera. Zajmujący pierwsze miejsce Lech II Poznań tylko zremisował w Środzie.

Kaliszanie przeważali od pierwszych minut, ale pierwszego gola zdobyli grający z kontry gospodarze. Na odpowiedź KKS-iaków nie trzeba było długo czekać, a do siatki po rzucie rożnym trafił głową Mateusz Żebrowski. Wcześniej dwa razy groźnie uderzał na bramkę Gwardii Robert Tunkiewicz. W 34 minucie Adam Wasiluk popisał się długim wykopem, na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Żebrowski, a niezbyt mocno uderzona piłka wpadła do siatki. W 43 minucie z dystansu, minimalnie niecelnie strzelił Tunkiewicz. W II połowie Sebastian Ginter mimo asysty kaliskich obrońców wyrównał, a w ostatniej akcji meczu korzystny dla gospodarzy wynik ustalił Dominik Drzewiecki.
Gwardia Koszalin - KKS Kalisz 3:2 (1:2)
1:0 Dominik Drzewiecki 19, 1:1 Mateusz Żebrowski 21, 1:2 Mateusz Żebrowski 34, 2:2 Sebastian Ginter 67, 3:2 Dominik Drzewiecki 90+3.
KKS Kalisz: Adam Wasiluk - Mateusz Gawlik, Mateusz Żytko, Nikodem Fiedosewicz, Mateusz Żebrowski, Ivan Vidal Gonzalez, Mateusz Stefaniak (70 Patryk Jarantowicz), Robert Tunkiewicz, Hubert Antkowiak, Ernest Dzięcioł, Todor Trayanov.