Sensacja w Legionowie. Piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz nie dali rady gospodarzom

Na kaliskich kibiców zawsze można liczyć. Na zdjęciu z fanami KPR w Legionowie
Na kaliskich kibiców zawsze można liczyć. Na zdjęciu z fanami KPR w Legionowie KPR Legionowo
Szczypiorniści Energi MKS Kalisz niespodziewanie przegrali w Legionowie. To niemała niespodzianka, bo kaliszanie są znacznie wyżej notowani, a w tym sezonie pokonali KPR już dwukrotnie. - w lidze i w pucharze

Kaliszanie nie zaczęli najlepiej, bo miejscowi prowadzili 3:1, 6:2 (przerwa dla Energi MKS) i 8:5. Dopiero w 20 minucie doprowadzili do wyrównania po bramce Michała Dreja, ale ostatecznie to miejscowi wygrali pierwszą połowę 15:12.

Drugą część znakomicie zaczęli kaliszanie. W ciągu niespełna dwóch minut do bramki gospodarzy trafili Marek Szpera i Kamil Adamski, jednak był to łabędzi śpiew Energi. Miejscowi także zdobyli dwie bramki z rzędu, a w 38 minucie powiększyli przewagę do 5 oczek (20:15). Trener Energi Paweł Rusek poprosił o czas, ale niewiele to pomogło i po kolejnej serii, tym razem trzech bramek, KPR prowadził 24:17, a losów meczu nic już nie mogło odmienić.

Kaliszanom w tym spotkaniu nie wychodziło nic. Obydwa zespoły rzucały na bramkę rywali po 44 razy, ale goście częściej pudłowali, zaś kaliscy bramkarze rzadziej bronili. Efekty widać było na tablicy świetlnej.

KPR Legionowo – Energa MKS Kalisz 29:24 (15:12)
KPR: Krekora - Adamski 1, Brinovec 8, Prątnicki 5, Ciok 4, Niedziółka 2, Grabowski 1, Suliński 5, Rutkowski 2, Adamski,Gawęcki 1(1), Kowalik.
MKS: Zakreta, Jarosz - Kniazieu 3, Szpera 6, Drej 3, Bałwas 2, Wojdak 2, Krytski 2, Adamski 5,Grozdek 1, Kobusiński.
Kary: 8-11 minut. Karne: 4/6 – 1/2